Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie w pokonywanych dystansach do pracy jest problem - moja żona ma 5km przez miasto (często zdarza się że trafi korki), a lubi jeszcze dynamiczną jazdę - to takie spalanie wychodzi.

Chociaż coś jest chyba nie tak, bo jeszcze przed wakacjami było 9 albo trochę mniej, a teraz ma 10,5 na R-linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam 1.6 DCI 130 GrandTour:

Średnio po mieście mam 7L przy agresywnym stylu jazdy. Do pracy jak jeździłem około 13km to przy mega eko jeździe zszedłem do około 3.7L, normalnie około 5.5L miałem. Ogólnie w trybie mieszanym mam około 7L lecz to głównie agresywna jazda po AOW i mieście :).

Robiąc trasy po krajówce to spalanie mam max 6L głownie jest około 5.5L.

Po autostradzie full bagażnik,2 dorosłe + 2 dzieci , prędkość do 140 - spalanie 5.5L.

Autostrada powyżej 140 to kwestia 7-8L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie cały zbiornik po Łodzi i wg dystrybutora 9/100 .Przy spokojnej jeździe do Sandomierza raczej zgodnie z przepisami przez Skarżysko/Ostrowiec wg. dystrybutora 5,9 co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło .Trasy autostradą ok. 140/150 km/h wg. komputera 8,7 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9,5-10 niestety zmiana pracy i jazda w godzinach szczytu na drogach  ,czyli korki i poruszanie się z prędkością max 50-60km/h ...coraz częściej myślę o hybrydzie bo tankowanie raz na tydzień za 200 zł rujnuje mój budżet .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ponownie trasa 90 km - lokalnymi drogami. Po raz drugi od 1.5 roku uruchomilem eko i plynalem po drodze. Rekordu nie udało mi się pobić (4.4 litra) ale na tej samej trasie dzisiejsze spalanie 4.7. Trochę dziadkowo ale zgodnie z ograniczeniami. Gdzie 90 tam 90. W mieście trochę szybciej niż ograniczenia bo pusto. 

Screenshot_20191225-155209_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 20.01.2020 o 16:35, Meca napisał:

6,8 normalna jazda, bez zamulania. 1.6 Sce

 

Że jak ,że co ....jakim cudem 6,8 ,dla mnie wynik nie możliwy chyba że na drogach pozamiejskich ze średnią prędkością 70km/h ...miasto  przy eco -driving-u itp ,to najniższe jakie mi się udało to 7,5 :(

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, TOJO napisał:

 

Że jak ,że co ....jakim cudem 6,8 ,dla mnie wynik nie możliwy chyba że na drogach pozamiejskich ze średnią prędkością 70km/h ...miasto  przy eco -driving-u itp ,to najniższe jakie mi się udało to 7,5 :(

 

pzdr

Może coś nie tak z silnikiem u Ciebie.  ja nie stosuje zasad  Jazdy eko bo to dla silnika nie zdrowe. Nie używam też trybu eco. Może w niskim spalaniu pomaga mi to że używam benzyny 98, ale nie sądze, liczba oktanów raczej nie obniża spalania.

 

5 godzin temu, sylwekdm napisał:

Bez trybu ECO i zamulania - Średnie spalanie wg dystrybutora z 12k km: 5,39l/100km:

111.thumb.jpg.cd83f00071758e414525717af0f528d7.jpg

W dieslu to żaden wyczyn, raczej normalka.

Edytowane przez Meca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!