Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, TOJO napisał:

Gdynia-Szklarska Poręba-Gdynia 1500 km ,90% autostrady ,średnie spalanie z kompa 9 ,klima non stop ,średnia prędkość 130-140 km/h

 

pozdr

1500 km no szacun , jak sie sprawuje fotel w megi ?? Ja 1200 miałem z Śląska na Chorwację masakra ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sarna1 napisał:

 

Wow :) którędy jechałeś żeby zrobić taką średnia :) 130-140 średnia bardzo ciężka jest do zrobienia tym samochodem :) nawet na pustej autostradzie :)

 

na trasie Gdynia- Szklarska zrobienie średniej 90-100 to już piękny wynik wiążący się z jazda S3 w okolicach 200 ;). Znam tą trasę bdb. 

Gdynia - Łódź, autostrada A1

Łódź - Wrocław, droga ekspresowa S8

dalej na Jelenią Górę

 

wyjazd w sobotę rano ok 9 ,także ruch nieco mniejszy i tirów praktycznie brak

 

pozdrawiam

 

2 godziny temu, bziku123 napisał:

1500 km no szacun , jak sie sprawuje fotel w megi ?? Ja 1200 miałem z Śląska na Chorwację masakra ;p

Nie było tragedii ,ale też o komfortach można zapomnieć ;)  .....Chorwację też odwiedziłem autem co prawda innym ,26h w podróży Gdynia -Trogir ok 1800 km ...nigdy więcej ,najgorsza wyprawa w życiu ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, kolega jechał Mercedesem CLA 1,6 156KM z Tczewa do Krakowa i z powrotem też jechał szybko ile się da średnie spalanie miał 7,5 Litra razem z jazda po mieście także te nasze silniki nie są zbytnio ekonomiczne jeżeli chodzi o jazdę na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bez porównania ale chodzi o spalanie i o moc silnika jeszcze Merca ma w automacie fakt ze CLA ma dość stare, ale sam fakt spalania, za Mercedesem stoi tez najmniejszy współczynnik oporu powietrza, to tez na plus przy spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tce 160 automat.

Trasa Bielsko - Szczecin - Bielsko -  A4 i S3 . Spalanie 7,9L/100 , średnia 89km/h.  - 5osób

Trasa dom - praca - dom  -  60% teren niezabudowany, 40% zabudowany - połowa z tego miasto. Spalanie 6,6L/100 , średnia 40km/h - 1osoba 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2019 o 15:44, Phil_ips napisał:

 

Ciekawa teoria. :) Szczególnie zimą i na mokrym. Już najstarsi górale wiedzą, że zimą i na mokrym nie kręci się silnika do wysokich obrotów bo prawdopodobieństwo uślizgu kół napędowych, a w przypadku przednionapędowego auta również kierujących jest wyższe. Nie od parady szczególnie w zimie, na oblodzonej czy zaśnieżonej nawierzchni właśnie należy utrzymywać niskie obroty aby nie dopuścić do zerwania przyczepności. 

 

Co do techniki jazdy polecam książki Sobiesława Zasady.

 

Dziękuję,  wolę praktykę. Min. Na płycie poślizgowej . Troszkę mam z tym doświadczenia tak się składa.  

Odpowiedź mi na jedno pytanie - podczas poślizgu w Megane 4 co zrobisz? Co powinieneś zrobić? Droga prosta , auto leci Ci w lewo... ? Co zrobisz by poszło prosto jak powinno?

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Komarek napisał:

Odpowiedź mi na jedno pytanie - podczas poślizgu w Megane 4 co zrobisz? Co powinieneś zrobić? Droga prosta , auto leci Ci w lewo... ? Co zrobisz by poszło prosto jak powinno?

A tu widzisz to nie takie proste bo są poślizgi podsterowne i nadsterowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Ale przy Megane nie ma to większego znaczenia. Uwierz mi. Śmigaliśmy na płycie RSem 3gen. Te same systemy co Megi4

Podpowiem tylko , że mając zapięty wysoki bieg , obroty na granicy pracy turbo i przyzwyczajenia z lat 2000ych siedzisz w rowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Komarek napisał:

Ale przy Megane nie ma to większego znaczenia.

Ależ ma to takie samo znaczenie przy każdym pojeździe, które ma 4 koła i co najmniej 2 z nich się skręcają. Jak wpadniesz w poślizg podsterowny to nic innego jak wdepnięcie hamulca Cię nie uratuje, no chyba, że nie masz ABS. W przypadku poślizgu nadsterownego jedyne co możemy zrobić to kontra i modlić się, żeby transfer masy nie przerzucił tego w drugą stronę. Nie róbcie nigdy z siebie rajdowców i nie próbujcie wyciągać auta gazem, bo wjazd do rowu gwarantowany. Tu się zgodzę, że podczas poślizgu nadsterownego jeśli by auto zaczęło szarpać ze względu na zbyt niskie obroty, to koła przednie nie są w stanie zachować się poprawnie i jesteśmy w dupie bez szans na poprawę.

Niestety płyta poślizgowa nie jest w 100% odzwierciedleniem warunków jakie nas mogą spotkać na drodze, bo co innego jechać po płaściutkiej płycie toru gdzie można sobie wyciągnąć auto kontrą i gazem. Bardzo często poślizgi nadsterowne są spowodowane przez niedoskonałości drogi to znaczy, mamy dobrą przyczepność, ale "coś" na chwilę przeszkodziło stabilności auta i tył leci do zewnętrznej, Wtedy prawdopodobnie tylne koła mają już możliwość złapania przyczepności, więc jeżeli zarzucimy kontrę i dodamy gazu, a tylne koła złapią przyczepność to energia (która nie rozpływa się w powietrzu) wyrzuci nas w stronę, w którą są skręcone koła (czyli w 90% w stronę najbliższego rowu).

Tutaj bardzo dobrze tłumaczy co zrobić w przypadku kiedy nie jesteśmy rajdowcami czyli najlepiej hamować i dać się ponieść systemom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ne do konca masz rację. Mówimy o Megi4 , więc o samochodzie z TC. Przy tym systemie nie zakłada się kontry jak nas kiedyś uczono. Nie dławi się gazem i biegami. Bedziesz walczył z tym systemem i rów.  Mogę się założyć.   Płyta to nie jedyna alternatywa dla symulacji ślizgu. Ale bardzo dobra . Praktyka da Ci więcej niż filmiki i książki . Polecam zajęcia praktyczne z Panem z YT. Bywa w Jaworznie ma też zajęcia w Poznaniu 

Ale wróćmy do tematu spalania , przeszliśmy na technikę jazdy

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lol19pl napisał:

Jak Ci jeszcze kiedyś wyjdzie taki wynik to wrzuć proszę zdjęcie z r-linka ze spalaniem dystansem oceną itp.

Jemu tak wychodzi non stop, ponieważ co chwilę "chwali" się takimi osiągnięciami, co dla mnie jest równoznaczne z brakiem podstawowych umiejętności prowadzenia auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!