Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MarcinDe

Megane IV phI Megane IV - jakie macie spalanie

Recommended Posts

Gratuluję koledze Geble ecodrivingowego eksperymentu - wynik imponuje, chociaż nie wyobrażam sobie jak bardzo nudna i bolesna musiała być taka jazda :D

Jednakże gdybym spalał 9.5l w dojazdach do pracy, to chyba bym się popłakał - załączam mój wynik od początku lipca, jak widać po prędkości jazda w 90% po mieście i nie uważam, żebym czapkował - po prostu fun to dla mnie jazda komfortowa i płynna, a nie zryw ze świateł tylko po to, żeby zaraz hamować na następnych <ok>

spalanie.jpg

Lol19pl i masz prawie dokładnie takie wyniki jak wychodzą mojej żonie w MIV - jeździ tylko ona bo każdy w domu ma swój.

Niestety te nowe silniki przy normalnej jeździe ekonomiczne nie są - "turbo żyje, turbo pije" :D

4 godziny temu, wynek napisał:

prostu fun to dla mnie jazda komfortowa...

Jak widać każdy ma swój feeling fun-u.

I dobrze.

8 godzin temu, wynek napisał:

90% po mieście

Czy to miasto ma mniej niż 200 tysięcy mieszkańców?

Olsztyn, więc płynności jazdy zero ;) 

Napisano (edytowany)

Olsztyn? Przecież to miasto praktycznie bez korkowe. Tam jest tylko spowolniony ruch. Po Twoim wykresie Eko jazdy widać że tam nie ma korków. 72 pkt. Zdarza mi się jeździć po Olsztynie, nawet wówczas jak budowali tory tramwajowe. To miasto jest bardzo przyjemne do jeżdżenia i do tego spoko okolice do Eko jazdy. Nawet tam autostrady nie ma. 

W mieście gdzie są korki ciężko zrobić lepszy wynik niż 55.

Weź jeszcze pod uwagę że są miast z autostradowymi obwodnicami i wszędzie się poza miasto jeździ autostrada. 

Edytowano przez LTar

Przyjedź ze swojego Olsztyna do Radomia i spróbuj uzyskać taki wynik - życzę powodzenia.

Szczególnie jak do pracy jedziesz miedzy 7-10 i wracasz miedzy 15-18 i pokonujesz 5 km w 20-25min.

Jedź z takiego Radomia do Łodzi albo Krakowa :) tam jest zabawa.

I się zaczynają licytacje. Jak chłopcy, na wielkość... miasta :D

@pbet ma rację, dlatego wracamy do tematu "Megane IV - jakie macie spalanie".

1 godzinę temu, LTar napisał:

Jedź z takiego Radomia do Łodzi albo Krakowa :) tam jest zabawa.

To właśnie jest miasto.

Pełen tydzień w Warszawie, wyjazd o 7:30, jazdy 30 minut, powrót tą samą trasą parę minut po 17, daje dojazd o 18, czyli ok 50 minut, trasa 6,5 kilometra, omijając ścisłe centrum. To było na początku czerwca, więc AC chłodziło na maksa. Spalanie z ~70km według komputera 10.7l/100km.

Napisano (edytowany)

Tu nie chodzi o wielkość miasta, tylko o ruch. Nie można porównywać spalania na podstawie samego wyniku i mówić że to spalanie w cyklu miejskim. 

Nie chodzi o licytację miasta bo Olsztyn to fajne miejsce, szczególnie Kortowo. 

Sam mieszkam w Toruniu - też nie jest to duże miasto. 

Przez 6 lat pracowałem po części podróżując, znam dość dobrze takie miasta jak Rzeszów, Lublin, Białystok, Olsztyn, całe Trójmiasto czy Szczecin ale też świetnie Poznań i Łódź. 

Kiedy w Łodzi remontowana była trasa WZ zdarzyło mi się jechać z Uniwersytetu na Politechnikę odcinek 3 km jechałem 1 godzinę i 50 min. Tego samego dnia rano jechalem z Torunia do Lodzi, odcinek 170 km jechalem 1 godzine i 45 min ;)

Edytowano przez LTar

mogę porobić testy na Zwycięskiej we Wrocławiu, będziecie wiedzieli ile 1.3TCe może spalić maksymalnie, hehe :)

Napisano (edytowany)

Dokładnie o to chodzi - nie o wielkość miasta, tylko o rozwiązania komunikacyjne w tym mieście.

Jak jest w Łodzi wiem , bo syn tam  studiuje i zawsze mówi, że tam się nie da jeździć.

Niestety nasze arterie w miastach są projektowane w latach 70-80 - a wtedy samochód to był luksus i można było Warszawę z jednej strony na drugą przejechać w 40min. O Radomiu nie wspomnę - bo tu z Południa na Michałów można było w 10 min. dolecieć. Jak miałem pierwsze auto to jeszcze mogłem z Południa (gdzie mieszkałem) do dziewczyny na Michałów w godzinach szczytu w 15min.

A teraz to można zapomnieć żeby w 40 dojechać.

Przy tankowaniu w sobotę skasowałem dane i na razie jest 8,1/100 u żony na kompie.

Edytowano przez MarcinDe

3 godziny temu, szafir51 napisał:

mogę porobić testy na Zwycięskiej we Wrocławiu, będziecie wiedzieli ile 1.3TCe może spalić maksymalnie, hehe :)

Czasami mam okazję "podróżowania" tą ulicą. Zarówno 1.2, jak i 1.3 piją ile mogą... Raczej 10 z przodu się nie uniknie. Zresztą, ciężko na niej nawet Yariem 1.0 zejść poniżej 8L :).