Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.10.2017 o 10:29, chucky80 napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

 a wiesz co to jest średnia ? Kilka stron wcześniej jest sporo na ten temat. Do tego mistrzu nie napisałem ze jechałem te 80% autostrady 140km/h :-) Dla twojej informacji dodam że prędkość oscylowała w granicach 120km/h- 140km/h reszta to miasto więc średnia spadła co jest oczywiste. Masz tez tam filmik ze średnia chwilową ze 140km/h :-) i nie, nie pali 8 L . 

A jak się cofniesz jeszcze kilka stron zobaczysz ze ze średnia z kompa 50km/h gdzie jechałem max do 100km/h drogami krajowymi auto boez tamowania ruchu spala 5 l :-) Pozdrawiam niedowiarków.

:lapka:

Regulamin: pkt. 5.6, 5.7  - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z górki i z wiatrem może i pali :-) Też Ci potrafię zrobić taki kilkusekundowy filmik, który nie jest niczym innym jak manipulacją. Jedź tak przez godzinę i pogadamy.

Pozta tym,  chyba musisz mnie oświecić co to jest średnia, "mistrzu" :-) Jak inaczej odebrać Twój poprzedni post, w którym chwalisz się, że 80% to autostrada i wklejasz wynik spalania na poziomie 5,5l. Prosta matematyka (na poziomie szkoły średniej) pokazuje, że jadąc z przelotową 140km/h przez 80% Twojej trasy, w trakcie pozostałych 20% samochód paliwo musiałby produkować aby uzyskać taką średnią.

 

Sam jeżdżę w trasy, gdzie ok 50% to autostrada a potem droga krajowa. Na autostradzie ustawiam 140km/h na tempomacie. Z całej trasy ciężko zrobić średnią poniżej 7l - a warunki do bicia rekordu spalania lepsze niż Twoje (bo udział dróg krajowych większy) :-) I nie, nie jestem niedowiarkiem - po prostu nie zaklinam rzeczywistości.

Edytowane przez chucky80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2017 o 11:00, chucky80 napisał:

 Cięcie

 

 

Ja również niczego nie zmieniam ani nie manipuluję.Wybacz ale nie będę kręcił filmów z całej trasy.Z wyniku 5L z dróg krajowych również miałem zarzuty ale jak ktoś kilka str. wczesniej napisał wrzucać tu faktury z tankowania z całego roku to zawsze coś, ktoś wymyśli. Przez ok godzinę jechałem dokładnie 140km/h i średnia (nie chwilowa) była 6,5L więc albo z watrem albo godzine jechałem z górki :-)średnia spadła co jest oczywiste ponieważ resztę drogi spędziłem w miescie oraz kilka razy trzeba było poczekać aż tiry skończą się wyprzedzać. Oświecał cię nie bedę bo mi siępoprostu nie chce, cofnij sobie kilka stron i zobacz co tam piszą o średniej ;) Tak czy inaczej pewnie wrzucę tutaj jeszcze kiedyś klika moich wyników spalania a interpretację zostawię wam :-) 

Dodam że to w/w spalania zależy wiele czynników i warto o tym pamiętać :-) 

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciesz się kolego bo masz bardzo wyjątkowy pojazd. Ja mimo, że do wariatów drogowych nie należę i zwolennikiem płynnej jazdy jestem (niekoniecznie wolnej) o takich wynikach pomarzyć mogę :-) I generalnie mam gdzieś czy auto pali 6l czy 8l, ale w bajki i w Mikołaja już nie wierzę :-) Moja prywatna, dość szczegółowa statystyka pokazuje, że na dystansie 7200km gdzie 80% to trasy (w nieco ponad połowie drogi szybkiego ruchu), samochód spala średnio 7,3l/100km.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie kwestia indywidualna kierowcy, sposobu jazdy, ciśnienia i wielu innych zmiennych. Jestem w stanie uwierzyć, że kolega ma takie wyniki tak samo jak w to, że moje 1.6 przy moim sposobie użytkowania spaliło najwięcej 7,69l, a większości innych użytkowników samochody z tym silnikiem palą dużo więcej.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chucky80 napisał:

No to ciesz się kolego bo masz bardzo wyjątkowy pojazd. Ja mimo, że do wariatów drogowych nie należę i zwolennikiem płynnej jazdy jestem (niekoniecznie wolnej) o takich wynikach pomarzyć mogę :-) I generalnie mam gdzieś czy auto pali 6l czy 8l, ale w bajki i w Mikołaja już nie wierzę :-) Moja prywatna, dość szczegółowa statystyka pokazuje, że na dystansie 7200km gdzie 80% to trasy (w nieco ponad połowie drogi szybkiego ruchu), samochód spala średnio 7,3l/100km.

 

 

7.3 z takiego dystansu to też naprawdę dobrze. Dodam jeszcze ze jakis czas teamu na trasie gdzie wyszło te magiczne 5,5L miałem średnia 6,8l :-) od naprawdę wielu czynników zależy nasze spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy normalnej jeździe na autostradzie tce palą 8. Normalna jazda czyli 140-160 i szybkie przyspieszenie po korku np za tirami. 

 

Najmniej na autostradzie A1 z Gdańska do Torunia Meg spaliła mi 6,5. Tempomat na 120 i da się. Tylko to bezsensu bo co chwile musisz uciekać z lewego pasa bo cię skoda lub inne flotowe auto spycha na prawo długimi i hamujesz za tirem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie, od początku posiadania meganki korzystam z aplikacji Fuelio, skrupulatnie odnotowuje każde tankowanie i średnie spalanie z 5245km u mnie wynosi 8,66l/100km. U mnie rozłożenie tras to 50/50 miasto/trasa. W mieście bym ocenił 25/75 korki/normalny ruch a w trasie krajowe/ekspresówki i autostrady 50/50. Samochód na 17 a więc minimalnie większe spalanie od 16 i od razu zmieniłem opony, mam na obecnych etykietę spalania C (oryginalne primacy 3 mają B). No i jeżdżę mocna dynamicznie z częstym stosowanie zasad ecodrivingu... wiem, że śmiesznie to brzmi ale jak mogę przyspieszyć np. spod świateł mocno dynamicznie to to robię ale jak wiem, że na mojej trasie zaraz jest znak STOP, widzę, że światła się zmieniają to dojeżdżam już bez gazu hamując hamulcem jak najmniej. Uważam, że da się zejść mniej ale po co ;p jestem zadowolony z jazdy i przede wszystkim z samochodu;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja megane 4 w kombi zrobiła już 2 tys z czego 70% miasto, średnie na chwilę obecną z całości 7.8 litra. Jeżdżone normalnie ani but ani też muł totalny. Generalnie porónuję się cały czas do laguny 2,0dci i wychodzi mi ten sam wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalka, generalnie Katowice i okolice nie należą do najbardziej zakorkowanych miast, to widać i słychać.

Myślę że jazda po Wawie czy Krakowie, to jakieś minimum 1-2 literki więcej na stacji.

 

 

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też dorzucę kilka informacji do statystyki spalania. Auto obecnie ma przejechane 8 tys. Zrobiłem nim w ubiegły weekend pierwszą dłuższą "trasę" Rzeszów - Wiedeń - Rzeszów w tym trochę jazdy po Wiedniu. Wyszło w sumie ponad 1300 km. Jazda w zdecydowanej większości autostradami. Spalanie przy średniej prędkości 113km/h wyszło 7,3l co uważam za dobry wynik. Uwzględniając korek w Katowicach i Krakowie oraz wolniejszą jazdę na  remontowanych odcinkach w Czechach i Austrii by taką średnią utrzymać trzeba było jechać 140-150 km/h.

Co mile mnie zaskoczyło hałas nie nie jest uciążliwy przy takiej prędkości w tym aucie.

Myślę, że przy jeździe autostradowej bez korków i z prędkościami max 140 można zejść do 6l/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!