Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Prosto21 napisał:

Spokojnie niedowiarku :-)

A to widziałeś czy tylko moje posty śledzisz ?

Daruj sobie teksty o jakiejś zazdrości czy niedowierzaniu i tym podobną dziecinadę, bo nie mam 10 lat i nie jesteśmy w piaskownicy. Po formie twoich wypowiedzi domyślam się, że masz jeszcze mleko pod nosem, ale chociaż spróbuj zachować powagę i ustosunkuj się rzeczowo do tematu. Dopóki nie sprawdzisz ile spala realnie przy dystrybutorze, to nie ma o czym rozmawiać. Podniecaj się do woli cyferkami z komputera. Jak dla mnie, to może ci spalać nawet 2,5l/100 i lata mi to serdecznie koło tyłka ile to faktycznie będzie. Ale chwalenie się i rozgłaszanie ile auto pali tylko na podstawie suchych wskazań z ekranu samochodu jest co najmniej idiotyczne.

 

Czy 'śledzę' twoje posty ? Niestety ale nie. Nie uwierzysz, ale mam trochę ciekawsze rzeczy do robienia. Gdybyś pisał coś mądrego, to zastanowiłbym się.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja l3 2.0 dci przy 140 wciągała średnio prawie 8 ropy, czytam i chyba się urwałem z choinki, przecież fizyki nie oszukasz...wzrost prędkości 2 krotny to wzrost zapotrzebowania energetycznego 4 krotnie, żaden samochód przy 140 nie pali 5 litrów nie ma takiej opcji. Mam w domu yarisa 1.3 i w mieście jeszcze jako tako to spala bo 7.2....ale jak wpadam na trasę i jadę 160 to średnie wychodzi 9 a zasięg rekordowe 350km...rekordowo ten yaris na autostradzie przy pełnym bucie - jedzie może 180 wciąga prawie 12 litrow benzyny a zasięg spada do 290km....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wrzucić na luz :petfjf: i pocieszyć niepocieszonych.

Średnie spalanie z komputera włożyć między bajki i spokojnie położyć się spać.

Jutro rano wstać jechać zatankować do pełna zrobić 100 km i ponownie zatankować.

To takie proste.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jechałem BMW X1 X-drive 2,0 Litra chyba coś kolo 245 KM, z pod Lotniska Gdańsk do Kołbaskowa 6,8 Litra, ale już autobania 150/160 km/h na tempomacie, z całej trasy 750 km, średnie spalanie wyszło 8.6 L, skrzynia automat na ostatnim biegu przy 155 km/h 2500 obr/min. Koła 19 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Prosto21 napisał:

Jasne że się ta mi nawet udało się zejsc do 5L a na autostradzie 6,8L ale tutaj trzeba udowadniać że auto przy 140km/h może spalić mniej niz 7L ... :-)

 

Choćbyś wrzucał faktury z 5 lat, to i tak nie uwierzą :-D.

 

Nic Pan na to nie poradzisz, u nas jest kult kopciucha który pali mityczne 3 litry, a jak kto napisze prawdę, że realnie to wychodzi 7-8 to nastaje cisza.

Zawsze w temacie TCe najwięcej do powiedzenia mają posiadacze ropniaków hehe.

Jak grzałem moim z Pragi, to mi wyszło równe 7 litrów przy prędkości średniej 120/h, połowe trasy jechałem 160-170/h.

7 przy dystrybutorze.

TCe to fajny silniczek.

 

 

Edytowane przez tomgrandtour
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2017 o 14:15, sKarlosMegane napisał:

Daruj sobie teksty o jakiejś zazdrości czy niedowierzaniu i tym podobną dziecinadę, bo nie mam 10 lat i nie jesteśmy w piaskownicy. Po formie twoich wypowiedzi domyślam się, że masz jeszcze mleko pod nosem, ale chociaż spróbuj zachować powagę i ustosunkuj się rzeczowo do tematu. Dopóki nie sprawdzisz ile spala realnie przy dystrybutorze, to nie ma o czym rozmawiać. Podniecaj się do woli cyferkami z komputera. Jak dla mnie, to może ci spalać nawet 2,5l/100 i lata mi to serdecznie koło tyłka ile to faktycznie będzie. Ale chwalenie się i rozgłaszanie ile auto pali tylko na podstawie suchych wskazań z ekranu samochodu jest co najmniej idiotyczne.

 

Czy 'śledzę' twoje posty ? Niestety ale nie. Nie uwierzysz, ale mam trochę ciekawsze rzeczy do obienia. Gdybyś pisał coś mądrego, to zastanowiłbym się.

Wydaje mi sie ze lat masz 11 skoro tak Cię temat spalania gniecie.Dla twojej informacji dystrybutor pokazał 5 a komp 4.8 l a jak ktoś wyżej napisal dla takich jak ty zaden argument nie przemówi... nie wierzę ze masz cos lebszego do roboty niż sledzenie moich postow.Mysle ze bardzo to lubisz bo sie [cenzura] ze kopciuch pali podobnie do TCe :-) na tym zakonczmy bo nie ma o czym konkretnym z Tobą pisac.

:lapka:

Regulamin:  pkt. 5.6 - pisownia.

Na forum cenzuralnie się wysławiamy :!:- Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 1.2 130KM TCe za cholerę nie chce zejść średnio poniżej 7.8/100 - jazda mieszana ale 65/35 autostrada/podmiejskie. W mieście niewiele śmiga.
Ale ten wynik uważam za super fajny - drugi samochód nie chce mi zejść poniżej 11/100 i to PB98 no ale on mocowo x2.5 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pozdrowieniami dla tych, którzy raportują spalanie w okolicach 7l po mieście :-)

To tylko dzisiejszy przejazd z i do pracy - Warszawa w godzinach szczytu i to chyba jeszcze nie tego największego. W praktyce +0,2l bo stwierdzono, że komputer zaniża.

2017-10-05 18.16.58.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak ktoś jeździ po mieście, w którym nie ma wzniesień i światła są co 2 kilometry, a tak to jedzie cały czas 50-60km/h to wyjdzie i mniej niż 7. Miasto =/ Miasto.

U mnie rekord był jakoś 2 tygodnie temu jak wracałem z pracy w godzinach szczytu (Katowice) i po dojechaniu na parking do domu miałem chyba 13.7 :62_dizzy_face:

Edytowane przez Geble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku start & stop był włączony. Przypuszczam, że w takich warunkach jedyne "oszczędne" napędy to elektryczne lub hybrydowe. Jestem też pewien, że słynne z oszczędności, przynajmniej na tym forum, dizle Renault też nie spalają znacząco mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!