Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 7.10.2017 o 00:00, chucky80 napisał:

Jestem też pewien, że słynne z oszczędności, przynajmniej na tym forum, dizle Renault też nie spalają znacząco mniej.

Może nie ściśle w temacie, ale skoro sprawa została wywołana: maksymalne średnie spalanie, które pokazał mi 1.5 dCi w Megane II, to 8,5 l/100 km, co było efektem podobnej jazdy do Twojej >>> Kraków, Aleje Trzech Wieszczy, korek totalny prędkość średnia na poz. 20 km/h <<< i tak przez parę dni. W Megane IV spalanie w dCi powinno być niższe. Pytanie czy to "znacząco mniej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym 1,9 TDI w AUDI A3 z 98r, trasa Śląsk - morze autostradą średnie spalanie poniżej 6l/100 wyszło. Średnie prędkości przez większość trasy 150-160km/h ... w moim obecnym Megane III 1,5 DCI 86km wynik niestety nie do powtórzenia

Edytowane przez wad3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, u mnie poniżej 8 ciężko zejść ale powyżej też ani razu nie miałem, zwykle robię wyliczenie z całego baku (tzn gdy dolewam do pełna). Zdarza się 7.7, ostatnio było 8.8. No raz komputer pokazał 6.7 jak jechałem do Zakopca ze Śląska ale później już jazda na miejscu, powrót autostradą 150< km/h, także się mocno zwiększyło a komputerowi i tak nigdy nie wierzę, bo zawsze zawyża. NIe jest to mój stary peżocik, gdzie 1.4 HDi to po mieście spalił poniżej 5, a na trasie to i 4.3, hihi;).

Ogólnie zachciało się GT to trzeba lać, spalanie by mi nawet tak nie przeszkadzało, gdyby nie malutki bak. przydało by się te minimum 60 litrów. Tak to ze 2 razy w tygodniu na stacji muszę być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chucky i to jest prawdziwe spalanie tych silników w zakorkowanym mieście.

U mnie w tej chwili pokazuje 9,4l/100 - żona jeździ do pracy i z powrotem, kręci się też trochę po mieście. I nie jeździ w godzinach szczytu po Radomiu, bo do firmy jeździ na 10, a kończy działalność o 18 albo i później.

Na tym śmiesznym ekraniku ECO - jeszcze nigdy nie udało nam się uzyskać więcej niż 52/100 (ten zielony listek). Jest 2* w przewidywaniu, 4* w zmianie biegów, 2* w przyspieszenie.

Samochód ma ustawienia personal - napęd w neutral, reszta w sport.

 

Ja nie wiem jak niektórzy uzyskują spalanie z trasy 5l/100 (nie będę do nikogo pił), ale śmiać mi się chce jak takie rzeczy czytam.

Zrobiliśmy niedawno trasę Radom - Bielsko-Biała - nawet po takiej trasie nie spadło poniżej 8l/100.

To ja nie wiem jak trzeba jechać żeby zejść do 5l/100 - na trasie 80km/h w maxie? Bo innej metody nie widzę.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony ile trzeba jeździć, żeby spalanie o 1-2l większe stanowiło realny problem dla osoby, którą stać na kupno nowego auta :-)

Ja samochodu używam w trybie weekendowym i na niepogodę. Wychodzi mi 10-12k w roku, z czego po mieście jedynie ok. 20-25%. Więc to 11l mnie jakoś nie przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2017 o 20:43, MarcinDe napisał:

Chucky i to jest prawdziwe spalanie tych silników w zakorkowanym mieście.

U mnie w tej chwili pokazuje 9,4l/100 - żona jeździ do pracy i z powrotem, kręci się też trochę po mieście. I nie jeździ w godzinach szczytu po Radomiu, bo do firmy jeździ na 10, a kończy działalność o 18 albo i później.

Na tym śmiesznym ekraniku ECO - jeszcze nigdy nie udało nam się uzyskać więcej niż 52/100 (ten zielony listek). Jest 2* w przewidywaniu, 4* w zmianie biegów, 2* w przyspieszenie.

Samochód ma ustawienia personal - napęd w neutral, reszta w sport.

 

Ja nie wiem jak niektórzy uzyskują spalanie z trasy 5l/100 (nie będę do nikogo pił), ale śmiać mi się chce jak takie rzeczy czytam.

Zrobiliśmy niedawno trasę Radom - Bielsko-Biała - nawet po takiej trasie nie spadło poniżej 8l/100.

To ja nie wiem jak trzeba jechać żeby zejść do 5l/100 - na trasie 80km/h w maxie? Bo innej metody nie widzę.

 

w trasie max 100km/h i da się spokojnie zejsc do 5L. A 8L to pewnie spora dynamika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2017 o 20:43, MarcinDe napisał:

To ja nie wiem jak trzeba jechać żeby zejść do 5l/100 - na trasie 80km/h w maxie? Bo innej metody nie widzę.

Normalnie wrzucasz tempomat przy 90km/h i masz mniej jak 5 litrów spalania w zależności oczywiście od czynników takich jak poziom i kondycja asfaltu, wiatr, temperatura, cisnienie w oponach jak ich jakość i rozmiar itp itd.

Nie miałeś nigdy takiego spalania 5l w trasie? ja przy 100 km/h mam w granicach 5 do 6 w zależności od w/w czynników a mam budę większą od Megane IV to opory powietrza są ciut większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To racja, ja przy jeździe po bocznych drogach w GT miałem 6.7, przy 110-120 komputer pokazuje około 6 litrów, także pewnie dało by się. Tylko później przychodzą światła, ruszania itd i od razu skacze. Pewnie przy 90 też bym zszedł do 5 ale to wtedy człowiek ma wrażenie, że się ledwo toczy. Chociaż często ostatnio jeźdzę autostradą (w zasadzie codziennie 30 kilometrów) i taka spokojna jazda 120 mi nie przeszkadza. Chociaż samochód prowokuje, żeby przycisnąć. Ale zaoszczędzę może 5 minut, a spalanie skoczy 2 litry, gdzie przy ponad 2k miesięcznie robi różnicę. Dobrze, że chociaż paliwo w koszta leci:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2017 o 22:33, chucky80 napisał:

Z drugiej strony ile trzeba jeździć, żeby spalanie o 1-2l większe stanowiło realny problem dla osoby, którą stać na kupno nowego auta :-)

Ja samochodu używam w trybie weekendowym i na niepogodę. Wychodzi mi 10-12k w roku, z czego po mieście jedynie ok. 20-25%. Więc to 11l mnie jakoś nie przeraża.

 

 

Otóż to, wychodzę z założenia że szkoda mi tracic czas na siedzeniu za kółkiem. Trasa 1000km i jazda normalna ( srednia na A1 150km/h) a nie o kroplce to raptem 10 litrów Pb więcej. A jesteśmy u celu 2 godziny szybciej.  (Trasa Słupsk Warszawa Słupsk )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja normalnie jezdzac po katowiach 1.2 tce mam 8.5-9 litrow srednio, jak wpadam na trase i ustawiam tempomat na 100km/h to spokojnie zamyka sie w 6 litrach. Generalnie wg mnie jest to zupelnie akceptowalne spalanie, jak się depnie i spali 8 to tez bedzie ok. Laguna 3 2.0 dci spalila mi srednio 7,5 przez 5 lat posiadania

:lapka:

Regulamin: pkt. 5.6, 5.7- Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!