Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Padnięta pompa paliwa megane 1.6 16v lpg


jan101010

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Laros napisał:

Jest zawór ciśnieniowy w pompie paliwa, króciec jest rzeczywiście tylko jeden. Być może wczesne wersje MII K4M miały 2 krócce na pompie, bo i takie są oferowane.

Były takie w 2,0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, jan101010 napisał:

Jestem pewien, że gdybym jeździł cały czas na benzynie to żadna pompa paliwa by się nie zepsuła.

Ja w swoim Fluence mam założony gaz przy 25tys. Teraz mam na szafie prawie 180 tys km i z pompą żadnych problemów. Nie mam żadnych wyłączników pompy. Tak że to nie jest tak,że pompa pada bo auto jeździ na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jeżdżę w Megane II Kombi 1.6 16v w LPG i przejechane 100K z gazem. Moja pompa paliwa też stwarzała problemy z działaniem (mam Valeo). Wogóle nie zaciągała paliwa i konieczne było odpalanie awaryjne na LPG. Problemem okazała się wtyczka idąca do pompy paliwa. Jeden z pinów się zjarał. Panaceum okazała się wymiana wtyczki na coś takiego jak w obrazku.

8.allegroimg.com-18865808540621116.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dwa posty wcześniej cieszyłem się że przy przebiegu 180 tys. pompa chodzi bez problemów. Niestety  przy 187tys pompa wyzionęła ducha.Wymieniona na nową Bosch. Na wiosnę założę jednak te odłączanie pompy paliwa jak jadę na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje głupiego pomysłu poprzez wyłączenie pompy paliwa przy jezdzie na lpg .Przecież pompa w samochodzie który ma już prawie 200 tys km może się zużyć i niekoniecznie jest to spowodowane jazdą na lpg . Wielu kierowców myśli że podczas jazdy na lpg pompa paliwa nie pracuje a to błędne myślenie ona cały czas pracuje tylko pb nie jest wtryskiwane do komory spalania tylko powraca przewodem powrotnym z powrotem do baku i tak cały czas krąży w układzie a spalane jest lpg . Teraz sedno sprawy czyli twoje bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem na zasilaniu gazowym kiedy w wyniku zbiegu niekorzystnych okoliczności np. zbyt duży spadek ciśnienia w reduktorze, zapętlanie wtrysku, zbyt duże schłodzenie gazu może spowodować przełączenie z LPG na Pb Bo te parametry są bardzo uważnie ustawione przez gazownika w sterowniku lpg i są mega ważne !  I teraz wyobraź sobie że któreś z tych zabezpieczeń zadziała przy dużej prędkości i silnik w wyniku niedostarczenia paliwa zgaśnie. Odepnie CI np. wspomaganie. Może być nie fajnie. Dlatego pompa chodzi cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z przedmówcą.  Miałem dwa auta z wyłącznikiem pompy. Sprawna pompa od razu podaje paliwo.

W starych autach są takie układy paliwowe że jest przewód powrotny z listwy wtryskowej, która ma wbudowany regulator ciśnienia, który lubi się zepsuć.  Natomiast w Renault ten regulator jest wbudowany w kosz pompy, brak przewodu powrotnego.

Z tej mojej praktyki wynika, że wyłącznik jak również trzymanie conajmniej 1/4 zbiornika paliwa (zawsze miałem pół i więcej zbiornika) nie przedłuża żywotności pompy. W obu przypadkach pompy pompowały, ale zużyte miały zawory zwrotne. Stąd odradzam kupowania używek. Pompa jest tak zbudowana, że nawet przy niskim poziomie w zbiorniku jest cała zanurzona w benzynie.

Natomiast raz wyłącznik ułatwił mi diagnostykę układu paliwowo-zapłonowego. Miałem wypadające zapłonu na gazie (wyczułem po pracy silnika - nie było jeszcze checka). Na benzynie było wszystko ok. Co było nie tak? Podlewał jeden z wtryskiwaczy benzynowych. Po wyłączeniu pompy drgania, wypadanie zapłonów mijały. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz się zgadzać ale powiedz jak ci obroty spadną na skrzyżowaniu przy jezdzie na lpg i wyłączonej pompie poniżej progu ustawionego w programie ja np.mam 500 obr. I Wtedy samochod ci gaśnie ty co szukasz włącznika i szyko odpalasz?Przecież zablokujesz skrzyżowanie i będziesz miał gacie pełne strachu czy odpali i czy szybko uciekniesz z tej sytuacji bez kolizji .Przecież pompa chodzi cały czas czy to jedziesz na pb czy lpg ; myślisz że to wydłuży żywotność pompy? która w renault siada często .Idąc tym tokiem rozumowania to  wyłacz radio wykręć żarowki z oświetlenia wnętrza i jeszcze parę innych rzeczy to ci się tak szybko nie zepsują i pojezdzisz dłużej bez wymiany taki mój sarkazm? .Kiedyś wyłączano pompę paliwa jak były czasy gdzie częsci były trudno dostępne ale ja bym dla swojego bezpieczeństwa nie ryzykował bo ci samochod zgaśnie podczas wyprzedzania na lpg a pompa bedzie wyłaczona i będziesz w niezbyt ciekawej sytuacji bo jak ci ma przełaczyć na pb jak nie bedzie możliwosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem wyłączania pompy. Tak jak ktoś wyżej wspomniał na być nabite ciśnienie i jak coś pójdzie nie tak to ma odrazu jechać nie za ułamek sekundy. Ale @fullxdamam wrażenie że nie zrozumiałeś kolegi @szwagier24a. Myślę że takie wyłączniki spinasz bez wyłącznika przez przekaźnik. Wtedy w przypadku przełączenia z LPG na pb pompa włącza się sama tyle że musi nabić ciśnienie w układzie. 

W Moim odczuciu wyłącznik pompy na dodatkowym wlaczniku to ewidentne rzeźbiarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy jest możliwosc włączenia pompy w czasie milisekund przez przekażnik i jak to ma wyglądać bo skąd przekażnik ma wiedzieć że ma włączyć pompę bo gaśnie samochód z powodu niekorzystnych warunków w czasie jazdy na lpg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, fullxda napisał:

Przecież pompa w samochodzie który ma już prawie 200 tys km może się zużyć i niekoniecznie jest to spowodowane jazdą na lpg .

Pompa paliwowa może ulec uszkodzeniu ;

   - przy dużo niższym przebiegu,

   - w aucie bez instalacji lpg,

   - czy tym samym należy mieć zamontowane 2-pompy?

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fullxda napisał:

No nie wiem czy jest możliwosc włączenia pompy w czasie milisekund przez przekażnik i jak to ma wyglądać bo skąd przekażnik ma wiedzieć że ma włączyć pompę bo gaśnie samochód z powodu niekorzystnych warunków w czasie jazdy na lpg ?

Wystarczy podłączyć cewkę przekaźnika pod obwód zasilania elektrozaworów butli. I wtedy przekaźnik będzie wiedział:) tak jak wiedzą elektrozawory:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi jak uważa dla mnie wyłączenie pompy to wychylanie się przed szereg niech ona pracuje tak jak ma pracować cały czas podczas pracy silnika po to została zaprojektowana niech lepiej autor tematu pilnuje poziomu paliwa w baku tak żeby tam czasem nie zostało mu litra i podczas zakrętu pompa nie zassała powietrza bo wtedy dochodzi do jej  zatarcia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania, że pompa powinna chodzić cały czas. Pamiętajmy, że może nam zabraknąć ułamka sekundy w najmniej oczekiwanym momencie. Nawet jak weźmiemy zasilanie z elektrozaworu to będzie to chwilę trwało. Spadek ciśnienia poniżej ustawionego w programie, czas nabicia ciśnienia na listwie może już trwać pół sekundy. W pół sekundy przy prędkości 100km/h przejedziemy około 14m. To jest prawie długość ciągnika siodłowego z naczepą. Jeszcze jak instalacja nie jest idealnie ustawiona to zanim złapie odpowiednią korektę to też dodatkowy czas. Lepiej mieć tą pompę włączoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!