Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup nowego auta


burk

Rekomendowane odpowiedzi

Sarna1 a gdzie jak mozna wiedzieć kupowałeś megane...nowa czy demo?

Ważne czy braleś na firmę czy prywatnie bo są inne rabaty, no i kwestia czy auto w rozliczeniu - renault daje jakieś tam rabaty. Kombi z 2 tyś droższe

byłbym zadowolony z 55tyś lub 55900 z oponami zimowymi - wyjdzie na to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją kupiłem w Decar Warszawa, nowa, ostatnia biała 5d bose 130 tce w Polsce, kupiona z placu, nie na zamówienie. :).

Zakup prywatny, nie zostawiłem auta w rozliczeniu.

Zapłaciłem 64 tys, dostałem dywaniki :)

Ubezpieczenie 1,6 tys na wartość fakturową w PZU robione u dilera.

Mogłem ja odebrać od dilera w Słupsku ale za transport policzył 1000 pln wiec jako ze w stolicy jestem często to ją odebrałem w Decarze.

 

Miesiąc wcześniej w rodzinie została zakupiona tce130 kombi w wersji limited, z hakiem składanym, dywanikami, dodatkowym korytkem bagaznika, dodatkowa gwarancja za ok 58 tys. Wtedy jeszcze aut stało dużo na placach, było z czego wybierać, widziałem nawet auta z roczeka 2014 np w Gdyni, nowe auto i 6 tys dodtakowego rabatu.

 

W maju odwiedziłem chyba wszystkie marki w okolicy bo szukałem auta dla teścia, właśnie kombi compact, swoje kupiłem niejako przy okazji - poprzednie dobrze sprzedałem a ze musze mieć 2 auta w domu stanęło na megane.

To mój 1 francuz, 1 renault, póki co jestem z auta bardzo zadowolony, jest ładne i ekonomiczne, całkiem wygodne no i ma bardzo fajne nagłośnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się ustawiałem na Ceeda 1.6 albo Astre J w kombi z gazem, w obydwu przypadkach poniżej 70 tyś raczej się nie dało, do tego Astra z klimatronikiem i gazem musiała się dla mnie wyprodukować znaczy 2 m-ce czekania :lol: .

Jakoś Meganki początkowo nie brałem pod uwagę ale jak już pojeździłem i do tego policzyłem wyposażenie Limiteda w porównaniu do innych to szybko poszło.

Wiadomo Astra wykończeniem odstaje jakościowo od Megi i za to się płaci, mi to nie jest potrzebne, na rynku wtórnym ceny Astry też są konkretne i za np.roczną można kupić nową Megane.

Ceny Kia są chore, szwagier kupił 2 auta w ost. latach i stwierdził że średnio 10 tys.zdrożał każdy model, jak się zacznie wnikać w np. spalanie ich benzyniaków i koszty serwisu to się robi kabaret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, atrakcyjne ceny są na auta z placu dilera, wiadomo że w 99% przypadków czegoś w takim aucie będzie brakowało lub będzie niepotrzebne ale kalkulator się nie myli :).

Kia i Hundai są w innej galaktyce, ciągną fama ze to tanie auta, podobnie jak skoda a wcale takie nie są.

 

Jeżeli ktoś szuka Hatchback to Nissan Pulsar jest teraz dobrze wyceniany, z suvikow bardzo dobra jak na mój gust cenę ma Mitsubishi ASX, ale podobno są duże problemy z korozją w tym aucie, podobnie jak w Mazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jak wyrwę megi grandotura limited w 55 tyś to będzie dobra oferta.

A tak na marginesie - astra to powinna sie kłaniać dla meganki jeśli chodzi o jakość plastików i całego wnętrza - mam służbową i porażka, deska prawie cała z twardego plastiku, miejsca z tyłu w kombi jak na lekarstwo - ogólnie bez rewelacji.

Mam nadzieje,że w po weekendzie się wystko wyjaśni w kwesti kupna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie dobra.

Renault zrobiło super program z tymi Limitedami, wyposażenie jak na polski rynek ponad standartowe, auto od ręki, tylko wybierasz kolor i silnik, a jak chcesz jakieś extra zabawki to zamawiasz i czekasz cierpliwie aż Ci wyprodukują.

 

Z tą Astrą to ciekawe co piszesz, bo ludzie są zachwyceni tym środkiem, na pierwszy rzut oka robi b.pozytywne wrażenie ;) .

Edytowane przez tomgrandtour
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na pierwszy rzut oka.

Ja przed kupnem Megi III też rozważałem Astrę.

Twarde plastiki o takiej sobie jakości i morze guziczków na desce jednak odstrasza od tego auta.

Ciężko mi też było znaleźć dobrą pozycję za kierownicą w Astrze.

Było to jedno z aut, które odpadło w przedbiegach i na placu boju została Meganka z Focusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem że Megane III są gorzej wyposażone niż Megane II. Np. brak elektrycznych szyb tylnych. Nawet używanych nie ma takich wyposażeniach, najlepiej ma Fluence wyposażenie niż Megane III z komiksu czy w salonie jak widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród używanych ph3 królują poflotowe wersje life - tam tył jest na korbki i felgi stalowe. W ph2 łatwiej coś wyrwać z elektryką z tyłu. Z nowych elektryka z tyłu jest na wyposażeniu w wersjach limited.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleźć lepszą wersję GT z 4 szybami w prądzie, klimatronikiem, tempomatem a nawet navi problem nie jest. Problem jest znaleźć takie coś w wersji 110 KM 6 biegów i NIE czarną / białą / obleśnie granatową ;) Ja wiem, że osoby zarządzające flotami nie patrzą na kolor i jak kupują z 30 autek to biorą co taniej wychodzi, ale potem niestety może być problem przy odsprzedaży takich aut. Osobiście takiej właśnie poflotówki szukam (w leasing, więc FV konieczna) no i niestety - albo słaby silnik i ładny kolor, albo dobry silnik, wersja Dynamique i paskudny kolor. No ja wiem, że kolor nie jeździ, ale powiedzcie to może mojej ślubnej ;) Ja to bym nawet korbotronik z tyłu przeżył byle właśnie ta inna kombinacja się zgadzała. Gdybym się ewentualnie może z czarnym kolorem przegryzł to było by łatwiej - ale właśnie miałem czarne auto, i kolejnego nie chcę. Po prostu nie mam czasu by co 3 dni je myć :(

Edytowane przez kater-acme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!