Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup nowego auta


burk

Rekomendowane odpowiedzi

Ale diesel jest o 10 db glosniejsze od benzynowego.

Przypuszczam, że przy większych prędkościach się to wyrównuje. Może mniej w przypadku TCe, ale na pewno dCi jest cichszy przy prędkościach autostradowych od 1.6 16v.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za 1.6 16V, od 2003 mam samochody z tym silnikiem (teraz SCIII). W tym silniku jedyne słabe punkty to KZFR i cewki - podobno już poprawione i nie występujące w MIII i SCIII. Ja przez 12. lat używania poprzedniego samochodu miałem do końca oryginalne KZFR (wymiana oleju co rok i zalanie na wysokim poziomie), cewki wymienilem raz na Beru. Zakup samochodu z tym silnikiem był celowym działaniem, na rynku zostało niewiele silników ze zwykłym wielopunktowym wtryskiem idealnie nadających się do LPG. Ale akurat w przypadku SCIII jest problem, bo nie ma hologacji i muszę czekać do zakończenia gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup samochodu z tym silnikiem był celowym działaniem, na rynku zostało niewiele silników ze zwykłym wielopunktowym wtryskiem idealnie nadających się do LPG. Ale akurat w przypadku SCIII jest problem, bo nie ma hologacji i muszę czekać do zakończenia gwarancji.

 

Jeszcze nie dawno niektóre ASO oferowały fabrycznie nowe 1.6 16V z LPG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dawno niektóre ASO oferowały fabrycznie nowe 1.6 16V z LPG...

 

Fabrycznego Lpg do 1.6 wg. moich info nigdy nie było, teraz dostają kity bodajże z Landilorenzo i montaż na miejscu, odbierasz auto z instalką i pełną gwarancją.

Fabryczne to są obecnie tylko Astry 4 z gazem, instalka zakładana w fabryce, i co ciekawe 1.4 turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cennik nowego Megana świeci pustkami niczym z PRLu, jeśli chodzi o paletę silnikową :) Wspominałem to w innym temacie. Może specjalnie tak zmniejszono na końcową fazę Megana III, aby wraz z nowym modelem pod koniec roku zabłysnąć "nową" ofertą silnikową której nie było w ostatnich miesiącach w Meganie III....

 

Fabrycznego Lpg do 1.6 wg. moich info nigdy nie było,

 

Dlatego napisałem że niektóre ASO oferowały...

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , teoretycznie produkcja meganek już jest zamknieta ostatnie dni można zamawiać nowe samochody do produkcji . Jeszcze u niektórych dealerów można dostać ostatnie sztuki meganek z silnikiem 1.6 16V 110KM i ewentualna instalacja gazowa firmy Landi Renzo która jest montowana w ASO Renault gdzie samochód zostaje zakupiony . We wrześniu maja pokazać na targach nowa meganke , która powinna być dostepna w sprzedaży ok lutego marca przyszłego roku. Gdyby były jakieś pytania szczegółowe zapraszam na PW .

Edytowane przez janek19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, polecam tego dealera, sam jechałem 250km żeby kupić nową megane 1,6. 3 000 taniej niż u innych,wszysko załatwione przez maila i telefon: https://www.renaultwarszawa.pl/Nowe/AktualnaOferta.html

Silniki 1,6 - dostępne to, co na placach lub już zamówione przez dealerów, jeden powód: są to silniki Euro5. Renault pozbywa się ich (chyba zmiana przepisów), za chwilę będzie też nowa megi - na 99% tylko silniki Euro6, czyli bez 1,6- dlatego też kupiłem sprawdzone 1,6 w aktualnej, za chwilę starej wersji. "Fabryczny" gaz to landi reznzo, żeby nie był zaskoczenia radzę poczytać o "stukających" MEDach (charakterystyczny dźwięk wtryskiwaczy przed przełączeniem na gaz). Instalacja sprawuje się super (1szy przegląd po 1000km bezpłatny pod warunkiem wykonania w warsztacie, który zakładał, musiałem zapłacić 200 zł lokalnie - nie było sensu jechać do Wawy).

Kilka spostrzeżeń użytkownika megane II phII (też od nowości) i nowej IIIki. Wersja limited - materiał na kierownicy eko-skóra, w porównaniu ze skórą naturalną w megane II porażka. Brak chłodzonego schowka. Skrzynia 6ka na pierwszych 5ciu biegach zestopniowana zupełnie inaczej niż w megane II - miałem 5kę w megane II i liczyłem, że 6ka będzie na dokładkę i na autostradzie przy 150km/h będzie cichutko. Jest lepiej niż przy 5cio biegowej ale rewelacji nie ma - ale w końcu nie jest to wyścigówka. Dodatkowo zostajemy na siłę uszczęśliwieni czujnikami ciśnienia w kołach - kolejny wynalazek EU ... Audio: radio niezłe, głośniki poooorażka - do wymiany przy najbliższej okazji ;) Generalnie - w tej promocji (VAT gratis + rabaty od dealera) baaaardzo sensowny wybór. Spore auto (kombi) w cenie lekko doposażonego clio, roczne meganki (gorzej wyposażone) stoją w komisach dealerskich tylko 5000 taniej niż nowe.

Edytowane przez tswirek123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko lepiej poczekać na nowy model. Będzie o wiele wygodniejszy (mam nadzieję że będzie sensowny podłokietnik gdzie bez problemu będzie można rękę podeprzeć jak np. wysuwany w grupie VW), lepszy poziom wyciszenia itp. Silników nie ma co się obawiać, jeśli będzie podstawowy 0.9 TCe to znany jest już od 3 lat, to samo z 1.2 TCe i nie ma z nimi póki co problemów. 1.6 dCi również zbiera dobre reputacje, 1.5 dCi nie ma co się w ogóle obawiać. Obecna Meganka mocno prosi się o zmianę, wnetrze nie zachwyca, z tyłu miejsca jest tyle co w Clio III, czas na jej emeryturę po 8 latach obecności :)

Edytowane przez mayn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok mozna i czekać tylk pytanie terz megane kombi limited 1.6 mam za 55tyś. a nowy w lepszej wersji i kombi to zapewne 65tys. Fajne ceny mają w tym linku co podałeś tswirek123 - muszę do nich napisać ciekawe jaką cene zapodają

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - ortografia. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie by można było kupić nowy model kombi za 65 tyś zł. Generalnie nowości nie mają szybko upustów cenowych, a zwłaszcza te auta które się świetnie sprzedają. Przykładowo na Skode Octavie są marne rabaty bo dobrze się sprzedaje.... Kombi może wejść do sprzedaży kilka miesięcy po premierze hatchbacka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie! ja czekać to nie mam zamiaru bo mam kupca na moje auto, teraz to pozostaje kwestia wyrwania jak najtaniej auta. mój limit na nowy to właśnie 55 tys a jak nie kupie nowego, to szukam czegoś 3-4 latek do 40 tyś.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!