Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelka pod głowicą do wymiany


scarza

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, yugo napisał:

Masz rację. Właśnie znalazłem - koszt to 24,99zł - mam nadzieję, że będzie poprawnie wskazywała dane.

Ja miałem te wskazania ale potem wtyczka zniknęła z sklepu play (byla za darmo). Nie ma silnika 1.4 tce, ja wybierałem 2.0 i działalo :D

 

17 godzin temu, yugo napisał:

(nie pamiętam jakiej, chyba poniżej 0,9 bara).

obecnie układy chłodzenia są projektowane na nadciśnienie 1.4 bar (tyle trzymają korki w zbiorniczkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Czytałem gdzieś, ze silniki 1.4 TCe z roku 2012 mają poprawione, mocniejsze uszczelki pod głowicą w stosunku do tych z lat 2009-2011. Czy może ktoś potwierdzić, lub zaprzeczyć. Mam na oku megankę z takim silnikiem  właśnie z 2012 roku. Przebieg poniżej 100 tys km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku 2011r. była zmiana, uszczelki pod głowicą też już były inne.

 

Do tematu wymiany uszczelki pod głowicą w formie przestrogi wrzucę ciekawy materiał z ostatnich tygodni, jaki to był silnik nie będę pisał, aby nie wzniecać niepotrzebnej dyskusji.

Przez dłuższy czas w aucie wyciekał płyn z układu chłodzenia, wyciek był przy kolanku wejścia do głównej chłodnicy, użytkownik bagatelizował ten fakt i dolewał świeżego płynu, doszło do przegrzania silnika w końcu nie wytrzymała tego uszczelka pod głowicą, auto trafiło do nas na lawecie. Odczyt zarejestrowanych błędów wykazał 6 krotne przegrzanie silnika w przedziale 1014km, temperatura płynu 126,2*C

 

       

przegrzanie UPG.jpg

Edytowane przez witman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to ten wyciek nie był mały żeby tyle płynu ubyło aby zagotować silnik. pewnie dolewał jak mu się przypomniało , swoja droga dziwne ze nie zainteresował się tematem , skoro musiał dolewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witman

 

Cześć, wymieniłem ostatnio rozrząd u siebie (przy 110k km), Auto wydaje się już mniej szarpać i ogólnie lepiej się prowadzi (łańcuch był już o połowę wysunięty). Po wymianie jest dziwny szelest, który nagrałem. Od 2 sekundy go dobrze słychać. Co to może być? Szelest jest jak lekko przygazuje od 750 obrotów do 1000 obrotów. Silnik rozgrzany. Na zimnym tego nie ma.

 

EDIT:
 

W 10 sekundzie słychać dźwięk "helikoptera", który po wciśnięciu sprzęgła przestaje być słyszalne, zapewne łożysko oporowe?

 

 

Edytowane przez pawelosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 4.03.2020 o 23:00, trybik napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

Czyli wszystko się składa w jedną kupę. Wibracje przy schodzeniu z obrotów przy hamowaniu silnikiem w okolicach 3 tys obrotów. Albo szybkie przyspieszanie do 4-5 tyś obrotów , wciśnięcie sprzęgła powoduje lekkie wibracje na pedale... Domyślam się, że z 3,5-4 tyś bd ta impreza kosztowała?...

 

Poprzedni właściciel chyba nad wymiar eco jeździł (pewno obroty po 1,5-1,8 tyś...) Auto ma oryginalny przebieg obecnie około 110 tyś... (sprawdzony przez ASO, różne strony weryfikujące vin i poprzez książkę serwisową)

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wibracjami to norma w tym złomie. Ja u siebie już wymieniałem dwumasę z kompletnym sprzęgłem (nie daj się namówić na używkę), poduszki silnika i skrzyni (dolna poduszka) i jak drżał tak drży nadal. Co do dwumasy - w zasadzie wyboru nie ma, jest jeden producent - LUK. Jakościowo - słabo. U mnie po wymianie dwumasa była cicho jakieś 2 miesiące, teraz znowu ją słychać ale prędzej spalę ten samochód niż wymienię ją jeszcze raz (no chyba, że z kolejną 6 już skrzynią). Sama dwumasa to ok. 1300-1400 PLN + sprzęgło i robi Ci się ok. 2k PLN. Do tego wymiana i masz 2,5k PLN... a jak dojdzie do tego cieknący wysprzęglik to jeszcze 200 PLN. Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.03.2020 o 23:13, trybik napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

 

Auto z Niemiec - same problemy, kumpel ma z Polski i nie ma ani wibracji, a sprzęgło ideolo chodzi i skrzynia również. Póki co powoli się przyzwyczajam do tych wibracji, już 8 tyś km i nadal tak samo ani gorzej ani lepiej...

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy trochę 1,4TCe w rodzinie i wśród znajomych w Megane & Scenikach i jakoś nie zauważyliśmy problemów z drżeniem i 2masami, mamy też  Scenika Grand 7osobowego rocznik 2010, który tyra po Wrocławiu na taxi, niebawem dobije do 300tys.km, skrzynia i 2mas fabryczny. 

Owszem wymienialiśmy 2mas i sprzęgło w takiej M3 Coupe przy przebiegu około 160tys.km, autem jeździł taki młody Stig, szybki i wściekły :D    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podłączam się, bo dzisiaj moja Megi mnie przestraszyła.

Jadę sobie do pracy, obserwuję kumpla w lusterku. nagle zniknął w chmurze białego dymu (temperatura na dworze -1). Chmura nie była mega gęsta i był to tylko strzał - jednorazowa porcja z wydechu. Wcześniej się to nie zdarzało. Dym śnieżnobiały.

Ostatnimi czasy zauważyłem też delikatne spadki płynu chłodzącego - zawsze do tego samego poziomu, nigdy niżej (ale chyba gdzieś wycieka, bo zaczęło lekko walić nim w aucie). Oleju nie przybywa. Zrobiłem test kupiony w sklepie motoryzacyjnym i płyn nie zmienił koloru. Silnik pracuje równo, nie szarpie, nie muli, przyspiesza jak Szatan (ostatnio miałem jedynie problem z sondą lambda, ale po wymianie jest good).

Czy mam zaczynać się bać o uszczelkę? 

Edytowane przez lendis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!