Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Dystans 68km Kraków Chrzanów praktycznie całość A4.

Średnia prędkość 99.5km/h

Średnie zużycie: 8.8l

Eco terror 65.

Cala droga tempomat 140km/h, jedyne 2 przyspieszenia to na starcie obwodnicy i z pod bramek.

 

Moje wnioski są takie: w spalanie kolegom wierze ale w to, że nie jesteście zawali drogami nie. U mnie 2 przyspiszenia i listek gnije w oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalny wwynik przy tej prędkości,  do Wrocławia miałem podobne spalanie przy tej prędkości. Jak wracałem ostatnio z Balic do domu jadąc nie zgodnie z przepisami to średnie miałem 13 więc i taki wynik jest możliwy. Każde przyspieszenie powoduje zepsucie eko wyniku :-) Generalnie auta palą tyle ile sie wleje. Diesel jest znacznie oszczędniejszy ale w moim wypadku zakup nie miał uzasadnienia bo od września moja megi ma dopiero 7000 przejechane więc, żeby mi się inwestycja w diesla zwróciła to zakłądając, że nic się nie zepsuje i koszt naprawy czy serwisu jest identyczny jak benzyny musiałbym to auto mieć 13 lat co jest w moim wypadku nierealne bo maksymalnie co wytrzymuję z autem to 4-5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eko terror utrzymuje w mieście gdzie tylko tumany się scigają od czerwonego do czerwonego.

 

Jeśli weźmiemy pod uwagę nowe oznaczenia euro i strefy euro to posiadanie diesla będzie się ograniczało do stania pod domem bo do miasta się już nie wjedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pum4 napisał:

Jeśli weźmiemy pod uwagę nowe oznaczenia euro i strefy euro to posiadanie diesla będzie się ograniczało do stania pod domem bo do miasta się już nie wjedzie.

A czym to motywujesz? Choćby 1.5 dCi z 2016 spełnia normę EURO 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, konwil napisał:

A czym to motywujesz? Choćby 1.5 dCi z 2016 spełnia normę EURO 6.

O ile dobrze pamiętam w pierwotnym projekcie było założenie, że co 2 lata diesel spada o jedna kategorie w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ode mnie najnowszy wynik mojej żonki. Jazda tylko w mieście: żadnej trasy. Samochód zatankowany przed Świętami Bożego Narodzenia :-D , przebiegi żona robi olbrzymie. 

Od przeglądu w lipcu przy 30500km do teraz najechała 2500 km :-)

 


 

IMG_1156.JPG

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie , moje kochane megane , było kochane , niestety kupiłem za kwotę ponad 80tyś , a spalanie to tragedia, silnik 1.2 Tce PB 130HP opony zima R17 .Zatankowałem ostatnio na Orlenie do pełna, weszło za 190zł 40 litrów prawie , mam przejechane 480 KM i REZERWA!!! trasa mieszana miasto-a4 co to ma być, jeżdżę cały czas eko przebieg 1900 jedni mówią ze silnik mi się dociera , inni jak się ma turbo to musi  "zassać paliwo". Jak tak dali będzie, będą zmuszony sprzedać i kupić cos z mniejszym silnikiem . Miałem skode 1.2HTP i za 150 zł robiłem 700-800km :(

Edytowane przez bziku123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bziku123 komputer, komputerem ale sprawdź spalanie z dystrybutora.

23 minuty temu, bziku123 napisał:

silnik 1.2 Tce PB 130HP

Jak to mówi mój mechanik "czymś te konie trzeba napoić", a silniczek wyżyłowany.

23 minuty temu, bziku123 napisał:

Jak tak dali będzie, będą zmuszony sprzedać i kupić cos z mniejszym silnikiem

To nie jest tak, że im mniejszy silnik tym mniej pali. Wszystko zależy od tego jak jest wyżyłowany, jaką budę ma uciągnąć i jaki styl jazdy ma kierowca. Uważam, że mniejszy silnik musi wziąć więcej paliwa by uciągnąć sporą budę ponieważ bardziej się męczy niż np. 1.4 Tce. Jeździsz autem od niedawna więc pewnie nie znasz jeszcze go na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bziku123 napisał:

Witam panowie , moje kochane megane , było kochane , niestety kupiłem za kwotę ponad 80tyś , a spalanie to tragedia, silnik 1.2 Tce PB 130HP opony zima R17 .Zatankowałem ostatnio na Orlenie do pełna, weszło za 190zł 40 litrów prawie , mam przejechane 480 KM i REZERWA!!! trasa mieszana miasto-a4 co to ma być, jeżdżę cały czas eko przebieg 1900 jedni mówią ze silnik mi się dociera , inni jak się ma turbo to musi  "zassać paliwo". Jak tak dali będzie, będą zmuszony sprzedać i kupić cos z mniejszym silnikiem . Miałem skode 1.2HTP i za 150 zł robiłem 700-800km :(

Spokojnie :-) gdy kupilem 1.6 spalanie nie chcialo byc mniejsze niz 9,5 l/100 km. Pojeździłem, dotarłem i spalanie spadło. Może u Ciebie też się zmniejszy. W aucie z silnikiem turbo chyba dużo zależy od stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś tankować 98, teraz silniki mają wysoką kompresje, jeżdżę teraz na 98 miles plus i pali średnio 8.7 a listek tylko 50 więc w nieekologicznie się z nim obchodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze spadnie :( bo na lato mam 18 oponki :( tylko leje 98 choć boli jak cena jest 5.20 za litr., no ale co się nie robi dla swojego 2 dziecka :-)W sierpniu jadę na wakacje do Chorwacji 1200km, aż strach się bać ile razy bd zaglądać na stacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, m_dyszk napisał:

W M4 to nie spalanie jest problemem ale pojemność zbiornika paliwa - 10l mniej niż MIII....... co tu pisać.

To fakt. Zbiornik pojemności samochodu segmentu B... Mnie bardzo odpowiada ca. 60 litrów w Megane II i III. I chyba Megane I też miały ok. 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!