Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy kupilibyście ponownie Megane?


funyboy

Rekomendowane odpowiedzi

@lubowitz78 a konkretniej? Nie podałeś argumentów. Moim zdaniem do Megane jest jeszcze wmiare dobrym silnikiem. Też bym wolał 1.6 160km bo później to już strasznie wyzyłowane są te silniki.

Szkoda że w Grandcoupe nie ma 1.6 - 160. A HB jest mało atrakcyjna.

Zwrócę też uwagę na to że każdy lubi co innego. Ja np. zmieniłem Mokke na GrandCoupe bo nie mogłem się pomieścić. W ogóle nie wiem jak może średnia rodzina zmieścić się na jakikolwiek wyjazd do HB. I takie HB bym nie kupił. Kombi wygląda jak auto dla przedstawiciela. 

A GC znowu ma mały wybór silników. Dla mnie 130 km w EDC jest w zupełności wystarczające bo nie mam 18 lat czy kryzysu wieku średniego żeby gnac od świateł do świateł.

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi o kryzysie :D.Ja wcześniej miałem przeważnie kombi(3)-miałem małe dzieci i potrzebowałem dużego auta(trzech synów).

Dzieci już wyrosły i nie potrzebna mi jak to mówi moja Żona "wielka krowa" do jazdy.

A lubię mieć zapas mocy pod pedałem gazu-poza tym jak jest gdzie lubię szybko jeździć-zresztą zawsze lubiłem :mrgreen:

Dlatego,każdy robi to co lubi,czyż nie??

 

Odnośnie 1.2 TCe-pierwsze z brzegu:

  • Gość: Dawid

     3 miesiące temu

    0

     

    Mam Scenika 1.2 TCe 130 KM z 2014 r. Przebieg 115 000 km. Zalety: motor bardzo cichy i elastyczny, przyjemnie jeździ się autem z tym silnikiem. Wady: spalanie - nie da się zejść poniżej 7,5 l/100 km przy normalnej jeździe w cyklu mieszanym, autostrada - min. 2 litry więcej. Średnio wychodzi więc około 8-9 l/100 km. Silnik lubi olej. Wymieniam od nowości co 15 tyś., olej Motul 5W40, turbo OK, jeżdżę raczej spokojnie, a mimo to muszę dolewać sporo oleju między przeglądami. Moim zdaniem silnik bezsensowny, ani ekonomiczny, ani niezawodny. Spalanie oleju rośnie,więc zakladam, że skończy się remontem kapitalnym silnika w 4 letnim aucie z przebiegiem niewiele ponad 100 000 km. Czytałem, że już pojawił się następca 1.3 TCe i mnie to nie dziwi.

     

  • Gość: Bogdan

     4 miesiące temu

    0

     

    Czy ktoś wie jak zmniejszyć zużycie paliwa tego ogólnie udanego silniczka ? Pali mi w Sceniku ponad 10 l. po mieście.

     

  • Gość: Brylant

     5 miesięcy temu

    0

     

    U mnie przy przebiegu 35.000 wymieniali rozrząd na gwarancji.

     

  • Tomasz Wenta

     8 miesięcy temu

    Oceniono 6 razy0

     

    Niesamowite...u mnie przy przebiegu silnik na gwarancji wymieniali. Clio Grandtour 2016r 1.2Tce w automacie

Masz nawet z naszego forum-nowe auto i 1l lub 1,5 litra na 15tyś km-śmiech na sali.

 

W nowym aucie jak dla mnie to jest niedopuszczalne.Moja 10 letnia Laguna III od wymiany do wymiany nawet ani jedna kropka oleju nie ubyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lubowitz78 napisał:

W nowym aucie jak dla mnie to jest niedopuszczalne.Moja 10 letnia Laguna III od wymiany do wymiany nawet ani jedna kropka oleju nie ubyła.

Hmm... nie napisałeś czy w mieście czy pół na pół czy 70% trasa i 30% miasto czy może 90% trasa/autostrada i 10% miasto? Bo jak w mieście  jeździsz to paliwo przedostaje do oleju i ci wydaje że nie ubywa...choć to jest loteria w niektórych silników różnych marek.

 

Ale w necie jest jedna babka  z Ameryki w 5 lat zrobiła 1.6 mil. km Hyundaiem Elantrem 2.0 i  bez remontu silnika i skrzyni biegów. Źródło np.: https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ciekawostki/news-ta-kobieta-przejezdza-320-tys-km-rocznie-to-nie-zart,nId,2754342

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2 130KM jest wystarczające jak dla mnie, jako auto do miasta i samotne trasy, chociaż dla mnie wystarczające by było 1.0 TSI 115KM, którym się chyba nawet przyjemniej jeździ. Prawda jest taka, że wprawny kierowca to pojedzie wszystkim co ma koło 10s do setki. Ale i tak największą wadą tego silnika jest spalanie. Insignia I gen z silnikiem 1.6 170KM pali 0.5 litra mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma i narzeka.Poza tym teraz pali mu 10 10,5 litra.

Śmiech.Takiego spalania teraz nawet ja w swoim aucie nie mam.Na chwilę obecną jest to 8,3 litra.

Gdzie tu ekonomia???Oszczędność???Że o żłopiącym olej silniku nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic to nie Megane. Dla scenica ten silnik jest już mały. Zresztą narzekania z 2014 roku to nie to samo co z 2018 roku. Ten silnik jest już po zmianach. Mi pali 8.1 litra ale 90% to miasto. Od czasu do czasu autostrada więc spalanie musi być duże. W trasie miedzymiastami pali mi 6 a na autostradzie 8. 

Oleju mi nie bierze w ogóle. Właśnie zmieniłem - 12 500 km na jednym oleju. Ubytku brak. 

 

Myślisz że o wyzylowanym 1.6 - 205 km takich opinii nie znajdziesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,2Tce 130 i po 2 letnim użytkowaniu mogę powiedzieć tak:

- oleju między wymianami nawet ml nie dolewam (a sprawdzam i jest stan)

- pali jak pierdol..ty (średnio mi wychodzi 8,8l/100) - co dla mnie jest największą wadą tego samochodu.

 

Ja mam INTENSE z dodatkami i poza tym, że wymieniali łącznik stabilizatora, podsufitkę (ktoś ją na słupku zagniótł - nie wiem czy w fabryce czy gdzieś indziej), regulacji klapy tylnej i tylnej belki (bo standardowo skrzypiała) nie mam się do czego przyczepić.

Poza wymianami na przeglądach nic się nie dzieje. A że dostałem pakiet full serwisów za free na 4 lata to mnie nic nie kosztuje (no poza tym, że ja na każdym olej każę wymienić i na każdy spoza planu przywiozę swój olej i filtr).

Samochód mam w leasingu na 4 lata i potem idzie do żyda i będzie następny.

Patrząc przez 2 letnie użytkowanie - Megankę bym kupił tylko już nie z tym silnikiem - jak dla nas za słaby (oboje z żoną lubimy jak to się mówi popier..lać).

Dlatego ja mam dla siebie 5,7 Hemi.

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co spierać, czy jest za słaby ten 1.2 tce czy nie, bo do jednego to będzie wystarczające, a do drugiego nawet 200 km będzie za mało (jeżeli np. ktoś preferuje łamanie przepisów i przesiada się z 200 km na 120 km). U mnie nawet ml oleju nie bierze, a mam go 1,5 roku. 0 jakichkolwiek problemów. Co do 1.3 tce to przypuszczam, że za jakiś czas również pojawią się tutaj tematy z różnymi problemami. Jest to tylko kwestia czasu. 90% moich tras to ograniczenie do 50km/h, reszta to 100 i 140 km/h. Bez problemu da się tym samochodem jeździć, a w tych 90% jest mocy, aż pod dostatkiem. Ktoś tam pisał, ze lubi on i jego żona "pop..lać", jeżeli oznacza to łamanie przepisów to strasznie współczuje i mam nadzieję, że nikt postronny nie ucierpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum tego wątku to wydaje mi się, że wielu kolegów już by nowej meganki drugi raz nie kupiło. Czuję, że coś jest w tym samochodzie drażniącego, szczególnie w wersjach benzynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mich64 Ja Ci powiem co jest drażniącego w tych silnikach i w tych autach - to, że gdybym zamówił auto wtedy, kiedy odebrałem swoje, to miałbym za tą samą cenę nowszy system, z android auto. Gdy ja kupowałem swoje auto, to jedyne dostępne moce to były 100, 110, 130 i 205 (benzyna), a teraz za cenę swoich 130 koni mógłbym mieć teraz 1.3 140/160 z tym samym wyposażeniem, już mi obojętne te osiągi, bo 120kmh czy nawet 160kmh na tempomacie to czy auto ma 100 czy 450 koni, to zawsze jest tak samo, ale dlaczego mi auto pali średnio 8 litrów, nawet przy 90 minimalne spalanie (licznikowe) to 6,3l/100km, a nowe 1.3  przy 90 pali 5l/100km.

 

Ja bym z chęcią zamienił swoje megane na takie z tymi wszystkimi ulepszeniami, ale szkoda życia na kupowanie 2 raz tego samego auta. Czy polecam? Jak najbardziej polecam, szczególnie, że jedyną bolączką był silnik, a teraz już jest lepiej.

Osobiście moje auto ma u mnie dożywocie, bo ma praktycznie to co potrzeba do jazdy po mieście - czujniki 360, kamerę cofania, jest dosyć mały, akurat tak, żeby zmieścić się tam, gdzie nie mieszczą się większe suvy i auta klasy średniej. Do tego nie kupowałem starego bmw, czy mercedesa (a znajomi mówili, że za 70 tysięcy to już można fajne 3 i C klasy przepierdziane przez niemca, a nie tam jakiegos francuza), żeby auto generowało jak najmniej kosztów w momencie, kiedy będę miał ważniejsze wydatki na głowie. A ja mam nadzieję, że w ciągu 4-5 lat uda mi się przeskoczyć 2 klasy wyżej po jakąś fajną A4, albo nową serię 3, a moje megane dostanie ktoś z rodziny w spadku.

  • Zwycięzca 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kataryniarz zmienił(a) tytuł na Czy kupilibyście ponownie Megane?
  • kataryniarz przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!