Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

To w Częstochowie coś słyszą? Czasem zastanawiam się jak oni funkcjonują: wady pojazdu to jego cechy; coś ewidentnie nie działa - po godzinach przetrzymywania auta stwierdzają, że wszystko jest OK. Ponoć serwis w Będzinie to inna bajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest tak:

Auto odebrane, ASO uszczelniło głośniki, wymienili wszystkie kołki i folie drzwiowe. Dodatkowo zostały w dystansach nawiercone otwory odprowadzające wodę.

Zauważyłem jeszcze, że linia drzwi tylnych biegnie w dół ku środkowi tworząc rynienkę dla wody, która z racji marnego dopasowania uszczelki na końcu - zostawiony otwór, wcieka do środka drzwi. Dlatego dokonałem małej innowacji i dołożyłem tam odpowiednio docięty kawałeczek gumy (w czerwonym kółku na zdjęciu...

Zobaczymy czy te wszystkie zabiegi rozwiążą problem....

Moim zdaniem Renault powinien ogłosić akcje serwisową i opracować uniwersalną naprawę..

20210305_124837.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci na to pytanie bo nie widziałem jak to jest zrobione. Jak tam będę to jeszcze dopytam o szczegóły mechanika który robił. Tak mi powiedzieli, że wykonali otwory powrorne z dystansów zgodnie z zaleceniami producenta.... Może otwór przez blachę?... Trzeba by zobaczyć ale szkoda mi rwać tapicerki bo wszystkie kolki nowe i o dziwo nic nie trzeszczy. Jest nawet lepiej niż było czyli można - można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko jakie to pocieszenie...

 

 

Dnia 6.03.2021 o 15:18, PCet napisał:

Jak to otwory w dystansach...? Przecież wtedy woda będzie wyciekała przez nie. właśnie wprost pod tapicerkę drzwi...

 

No to już mogę odpowiedzieć, bo dopytałem upierdliwie u źródła, czyli kompetentnego jak się okazało mechanika, który dokonywał naprawy / poprawy fabryki.

 

Wykonane czynności przez mechanika ASO:
Uszczelnienie dystansów do blachy i ich inwazyjne wyprofilowanie polegające na tym, że spływ zamiast  od środka drzwi teraz jest do środka.

Nawiercenie i zabezpieczenie otworów odpływowych w metalu na styku z dystansem - odpływ ewentualnie zebranej wody do środka drzwi.

Uszczelnienie głośnika do dystansu.

Wymieniana wszystkich folii drzwiowych - tych klejonych - też przeciekają.

Wymiana wszystkich kołków drzwiowych - trzeszczenie i względy bezpieczeństwa - okazuje się, że gumki na nich nie mają uszczelniać od wody, bo i jak jeżeli są od strony tapicerki, tylko powodować momentową szczelność ciśnieniową w razie uderzenia bocznego - zasadza działania bocznych czujników zderzeniowych. Dlatego mechanik powiedział mi również, że rozwiązanie z folią byłoby proste i mało pracochłonne ale mogłoby zaburzyć działanie czujników zderzeniowych więc tak naprawa jest niedopuszczalna...

 

Tyle się dowiedziałem i powiem, że naprawdę się starają....

 

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.12 :!: - aniewa

 

Wiem i zawsze się stosuje do regulaminu, tylko od jakiegoś czasu nie ma opcji "Edytuj"... .... A dokładniej jest nieaktywna zazwyczaj pomimo zalogowania... 

 

Klikasz w trzy kropki na prawo od swojego loginu, masz do wyboru kilka opcji w tym edytuj.

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam Szanowne Grono ?

 

Dopadło również mnie… się leeeeeeeje. 
Jeśli ktoś byłby tak dobry podpowiedzieć ile w tylnym boczku jest tych spinek do tapicerki to byłbym wdzięczny. Mam zamiar się zabrać za uszczelnienie tych drzwi i pewnie przy ściąganiu boczka będę potrzebował te spinki to sobie je zamówię za wczasu w ASO. 
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie podczas operacji uszczelniania dodatkowo wyciszyłem drzwi a dokładnie boczki pianką 10 mm. Strzałka przy głośniku wskazuje miejsce wycieku wody na uszczelkę. Obok nożyczek jest nietypowa spinka, którą trudno odbezpieczyć. Do odpinania spinek tapicerki warto użyć uniwersalnych łyżek do demontażu. Na zdjęciu jest widoczny sposób w jaki jak spróbowałem to uszczelnić. Niestety wyprofilowanie drzwi jest takie, że woda spływa z góry do wnętrza dystansu głośnika. Ze względu na to, że dystans ma słabą uszczelkę przy płaszczyźnie drzwi to woda wycieka do wnętrza boczku i ścieka na uszczelkę karoserii. Niektórzy rozwiercają nity aby wymienić uszczelkę oraz zastępują nity śrubami M8x30 mm (sugerował bym nierdzewne) lub można kupić w oryginale nowe nity. Ja uszczelniłem czerwonym silikonem oraz użyłem taśmy biurowej aby woda ściekała poza głośnik - to trwałe rozwiązanie. Ja na pierwszy raz, urwałem tyko 1 szt. spinki przy rozbiórce dwojga tylnych drzwi.

20210906_143655.jpg

20210906_143715.jpg

20210906_152213.jpg

20210906_154232.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Cześć. Chciałbym odświeżyć temat i dodać od siebie że rok temu kupiłem roczną Megane więc owa ma teraz dwa lata i gwarancja się skończyła. Na gwarancji w autospektrum w Krakowie udało się naprawić przeciekające drzwi tylne. Natomiast od ponad miesiąca zaczęła mi baaardzo zachodzić wilgocią czołowa szyba przed kierowcą. Teraz jest tam tyle wilgoci że numeru Vin na szybie nie widać bo tyle tam jest już wody. Dzisiaj zacząłem grzebać pod dywanami i okazało się że przy podnóżku dla kierowcy, na podłodze jest strasznie mokro. Ma ktoś pomysł skąd tam może być woda? Czy to też przez drzwi czy raczej w okolicy ściany grodziowej się leje?

Grzebiąc natrafiłem na takie coś co widać na zdjęciu ale tam tylko jakaś wtyczka i zaślepka. Co ciekawe jak zdemontowałem tą zaślepkę to podczas jazdy mocno było słychać zasysane powietrze do silnika przy przyspieszaniu, ale to pewnie dlatego że tam pod maską jest filtr powietrza. Help!

 

Edit. Dodam jeszcze że za tydzień auto idzie na serwis z AC po lipcowym gradobiciu i będzie wymieniana przednia szyba. Natomiast wątpię że gdzieś szyba jest uszkodzona przez grad i dlatego się leje do wnętrza, no ale jak ją wymienią to może problem się rozwiąże.

Edit 2. Nagrałem krótki filmik dla Was ?

 

IMG_20221026_183609.jpg

IMG_20221027_111929.jpg

IMG_20221027_111757.jpg

Edytowane przez artur1525
Dodanie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę dzisiaj na serwis do Krakowa. Zobaczę jak zareagują. Docelowo chcę, aby to naprawiono bezkosztowowo dla mnie.

 

Jestem właśnie po spotkaniu w serwisie Renault Kraków auto spektrum Lisowski. Po półgodzinnej mocnej wymianie słów poinformowano mnie że będą się ze mną kontaktować i być może uda się że diagnoza problemu będzie dla mnie bezpłatna. A naprawa tego problemu to już nie wiadomo. W każdym razie każdemu kto ma tą megankę w miarę świeżą rocznikowo a najlepiej jeszcze na gwarancji polecam aby się zgłaszać do serwisów i robić awantury ponieważ udają że problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 2.11.2022 o 11:54, artur1525 napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Mnie też to niestety dopadło czyli przecieki do wnętrza. Dzwoniłem w tej sprawie do ASO Renault na Alei Pokoju w Krakowie i tam oczywiście pan z którym rozmawiałem odpowiedział mi że nie spotkali się z takim przypadkiem   ( no niesamowite )  i zaczoł mi nawijać żebym sobie sprawdził czy nie mam mokrych dywaników i takie tam bzdury nie z tej ziemi ,tak jakbym miał pierwsze auto w życiu. Oni muszą o tym wiedzieć ale ukrywają to bo jak mu powiedziałem że na forum jest o tym temat to oczywiście odpowiedział że  oni forum nie czytają. Generalnie serwisy Renaulta w Krakowie są słabe i na pewno ani Łyko ani Autospektrum nie poleciłbym nikomu. Z Autospektrum miałem przejścia z inną Renówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marillo napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Ja już nie mam sił się z nimi kłócić... Na prawdę. Walka z serwisem autospektrum to jest jakiś dramat, co dzwonię to sciemniaja że albo ktoś oddzwoni albo że jeszcze czekają na części bo chcą mi to naprawić i tak już od czasu mojego poprzedniego posta.

U mnie przeciek przez tylne drzwi naprawili na gwarancji, a teraz mija rok, gwarancja się skończyła, a woda znowu się leje. Dodatkowo jeszcze przez przednie drzwi cieknie, co sami potaierdzili. No ale nie ma gwarancji więc jestem w D... Z resztą chyba nawet już nie chce zeby mi to zrobili, skoro już raz dali ciała. Albo naprawie w wakacje sam, albo dotrwam do końca leasingu i zmieniam markę... przykre...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!