Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, jest się z czego pośmiać. Fajnie, jak u Was nie cieknie. A może za rok lub dwa zacznie i wtedy temat okaże się pomocny. 

U mnie niestety wszystkie (!) drzwi rozbierane 2 razy i dalej coś delikatnie przecieka.

Nie ma to jak kupić nowy samochód, za niemałe pieniądze i po każdym deszczu/myciu sprawdzać drzwi i tapicerkę. Nie jest to przyjemne. Taki problem miałem w starym golfie, który swoje przeżył. Ale w nowym samochodzie to nie do pomyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odnoszę wrażenie że oni w pewnym momencie zmienili dostawcę podzespołów (albo dostawca zmienił coś w procesie produkcji) i dlatego jest taki problem.

Bo ja mam Megane z produkcji 09.2016 i problemów nie ma, a koledzy mają nowsze i są problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może problem tkwi w wersji wyposażenia: mam intens i póki co nie leje mi się woda. Czytałem na tym forum że intens mają inne wyciszenie drzwi co powoduje, że woda wewnątrz spływa z ominięciem głośnika i nie wycieka do wewnątrz.

Moim zdaniem rurka nic nie da. Trzeba masa poliuretanowa uszczelnić dystans głośnika aby woda nie mogła wyciec do środka. Skoro miejsce wycieku zidentyfikowane to w czym problem z uszczelnieniem zwłaszcza po gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Intense  i ślady wody na uszczelkach widać. Na szczęście minimalne. Gąbki pod wykładziną są suche.

Jakby ktoś chciał sprawdzić, czy coś złego dzieje się pod dywanikiem, to wystarczy unieść kanapę, wyszarpując ją z zatrzasku od strony drzwi bocznych (jest między fotelem przednim a kanapą - dość łatwo wychodzi i zatrzaskuje z powrotem). Po odgięciu do góry, można wsunąć rękę pod dywanik i posmyrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersję Intens. A woda lała się właśnie spod boczka drzwi po lakierze bezpośrednio na uszczelkę/próg. Boczek kończy się tuż nad uszczelką więc żadne kombinowanie z odginaniem uszczelek nie pomoże. A uszczelka jest po to aby było szczelnie, więc jedyne ujście było do wnętrza samochodu. U mnie po naprawie póki co jest sucho, ale też samochód jakoś mocno nie moknie bo jest garażowany.

 

U mnie dywaniki suche ale dzięki za troskę. Za to metodę na rurkę do picia sugeruje opatentować - aż dziw ze w Renault jeszcze na to nie wpadli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2020 o 21:00, Pitrek napisał:

lepiej zrobić otwór w boczku na dole żeby woda mogła odpłynąć w dół na uszczelkę a potem na zewnątrz auta

Nie wie czy wiesz ale to właśnie woda wypływająca między boczkiem i blachą drzwi leci na uszczelkę i na niej przelewa się i wpływa do wnętrza bo od zewnątrz trzymają drzwi.

Zrobisz otwór w boczku to tylko ułatwisz wpływanie wody do środka.

Tutaj jest potrzebne rozwiązanie niedopuszczające do dostawania się wody do dystansu głośnika.

A słomka, cóż... teoretycznie mogła by pomóc ale drzwi ją zgniotą i po teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pitrek napisał:

chodzi o to żeby utworzyć drogę odpływu

Dokładnie! Ale nie przez boczek drzwi bo wtedy leje się kabiny tylko do wnętrza drzwi i dalej otworami odpływowymi na zewnątrz.

 

4 godziny temu, Pitrek napisał:

zastanówcie się jak myjecie swoje auta bo jak walicie myjką ciśnieniową po uszczelkach to nic dziwnego że macie zalane wnętrze

U mnie cieknie po deszczu myjka nie ma nic do rzeczy.

Swoją drogą walenie myjką po uszczelkach nie powoduje zalania bo uszczelka trzyma ok, a kabinę zalewa woda z wnętrza drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja muszę obejrzeć te drzwi u żony w Megance - to co one nie maja otworów technologicznych (odpływów na dole).

Każdy samochód jaki miałem/mam w dolnym pasie drzwi ma otwory technologicznie przewidziane do odprowadzania wody ze środka.

Przecież woda co jest całkiem normalne może się dostawać do środka drzwi po szybie poprzez uszczelkę - co prawda w nowym samochodzie ta uszczelka powinna być na tyle elastyczna by temu zapobiegać.

Ja to jakoś sobie nie mogę tego wyobrazić - przecież woda  ścieka po szybie pod uszczelkę (ewentualnie) i leci po tej szybie dalej do drzwi do środka. Szyba zasunięta jest fizycznie praktycznie po środku grubości drzwi. To jak ta woda kapiąc z szyby do środka drzwi leci tak że skapuje na głośnik i wykapuje dołem do środka pod boczek (po dystansie) i wlewa się do wnętrza - kurła to przeczy prawom fizyki. No chyba że wkład drzwi/szyba/prowadnica jest taki że kapie na głośnik - no to wtedy Renault dało dupy.

Może by ktoś zrobił zdjęcie drzwi od spodu - dolny rant. Jak tam nie ma odprowadzenia wody z wnętrza to w Renault inżynierom coś się  w głowach  poje..ło.

A może po prostu ta woda skapuje z tej szyby gdzieś na jakiś wewnętrzny element konstrukcyjny/wiązkę i zacieka na ten głośnik.

To wtedy trzeba by ten element/wiązkę jakoś inaczej podgiąć/poprowadzić żeby kapało do środka drzwi, a potem odprowadzeniem na dół - jeśli jest.

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak otwory są na dolnel krawędzi drzwi. W normalnych samochdach woda która dostaje się do drzwi to nimi wypływa. W renault meganeIV przez felernie zaprojektowane dystansy część wody wydostaje się na zewnątrz czyli do boczka i z niego do samochodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!