Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, seimi napisał:

Wydaje mi się, że może to być wtyczka z silniczka od szyb, ale nie jestem pewny. Wtyczka ta posiada uszczelkę.

Zasilanie silniczka od szyby jest w innym miejscu - wiązka do niego przechodzi przez blachę powyżej silnika, a przyciski do sterowania mają wiązkę z wtyczką. Z początku podejrzewałem, że to ambient, ale na tylnych drzwiach tego brak.

Czy to przypadkiem nie sensor airbag?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie problemu zajmuje max 2h. Trzeba zaopatrzyć się w piankę głośnikową(Allegro). Ta oryginalna jest cieniutka, praktycznie niewidoczna w dolnej części głośnika. Ja kupiłem grubą na 3mm. Przykleiłem do dystansu, przykręciłem i po problemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Rozebrałem, obejrzałem, dokładnie dokonałem analizy konstrukcji i:  Koledzy, niestety rozwiązanie kolegi seimi nie pomoże z jednego powodu - jeśli ASO w kolegi przypadku uszczelniło dobrze połączenie pomiędzy dystansem, a drzwiami to uszczelnienie pomiędzy dystansem, a głośnikiem nie ma sensu, a nawet jest szkodliwe. Dlaczego? - Bo woda nie powinna się dostawać do dystansu, gdyż w końcu go wypełni do wysokości otworu i będzie niszczyła głośnik. Więc uszczelnienie pomiędzy dystansem, a głośnikiem dodatkowo spowoduje, że nie widzimy wycieku, a woda stoi w dystansie i moczy głośnik.

Ja widzę tylko jedno rozwiązanie. Błąd konstrukcyjny linii drzwi powoduje, że woda wcieka pzrez otwór głośnika pomimo uszczelnienia dystansu - spływa po wewnętrznej ścianie drzwi i wpływa do dystansu. Zatem proponuję rozwiązanie z Poloneza. Wyjąć głośnik i nad jego otworem od środka przykleić na taśmę butylową grubą folię. Folia ma być przyklejona na górnej krawędzi od środka  i zwisać za otwór głośnikowy na dole i oczywiście musi być szersza niż otwór głośnika. Taśma butylowa da szczelność w miejscu przyklejenia folii do metalu, woda będzie ściekała po niej i omijała otwór głośnika nie powodując zmniejszenia tuby (basu głośników)

Taka moja propozycja..

Co koledzy na to?

Rysunek poglądowy, czerwone to folia od środka...

drzwi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o tym, że może zalewać głośniki, ale wydaje mi się, że woda nie ma szans dojść do poziomu samego głośnika, bo głośnik sam w sobie ma trochę mniejszą średnicę od dystansu.

IMG_20201022_133550.thumb.jpg.c6607d51276a82bf545dd83a6f10e54b.jpg

Nadmiar wody musiałby wylać się z powrotem przez otwór w drzwiach.

A jeśli jednak, to w ostateczności można wymienić głośniki, są w niskich cenach na allegro. Lepsze to niż zalana podłoga.

Dodam jeszcze, że uszczelniłem te kołki naprowadzające, przez które prawdopodobnie dostaje się woda.

Miałem na tą robotę jeden słoneczny i ciepły dzień w październiku, dlatego długo się nie zastanawiałem.

Od tego czasu na razie mam spokój z wodą. I tapicerka drzwi nie trzeszczy.

Folia może jest dobrym pomysłem, tylko jak to wpłynie na dźwięk? Nie będzie nic drżeć?

Edytowane przez seimi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie dojdzie woda do głośnika, trzeba by zmierzyć ale wozić szklankę wody w  dystansie głośnika?, która będzie pod wpływem przeciążenia zalewane całe wnętrze komory głośnika - nie to nie ma sensu. Trzeba wyeliminować dostawanie się wody do otworu głośnika, to jedyna droga.

Owszem brak kieszeni głośnika to dbałość projektanta o jakość basu ale co z tego jak w promocji mamy wodę...

 

Jeszcze raz piszę - woda ścieka po wewnętrznej ścianie i wpływa do przestrzeni głośnikowej bezpośrednio więc to trzeba wyeliminować - innego wyjścia niż folia nie widzę jako eliminacja przyczyny. Otwór też zadziała jako eliminacja skutku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, woda ścieka po wewnętrznej stronie drzwi. Zacieka w jakiś francuski sposób po tych wszystkich mechanizmach w środku itp.i skapuje do dystansu. Próbowałem przyklejać tam takie "rynienki", żeby skierować wodę inaczej, ale to walka z wiatrakami. Proponowana folia będzie wg mnie pierdziała przy muzyce...Też uszczelniłem dystans z głośnikiem i dystans z samymi drzwiami. Wg mnie, zanim woda dotrze do membrany, zdąży się pięć razy przelać przez rant drzwi do środka (rant wystaje może 0,5cm) . Sam rant można też pewnie ponawiercać w razie czego, żeby odpływ nastąpił wcześniej. Trzeba tylko zabezpieczyć przed korozją. Zgadzam się, że jak coś, to lepiej wymienić sobie głośniki, niż zbierać wodę pod dywanem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła folia zgoda, będzie  trzeszczała,  ale jeśli kupimy szklarniową w sklepie ogrodniczym i damy 2 sklejone środkiem warstwy to już nie będzie, tylko czy da radę ją tam, starannie wkleić, bo mało tam miejsca - to jest pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już kiedyś pisałem - że jest błąd konstrukcji drzwi. Jak tak przejrzałem zdjęcia i dzisiaj przeczytałem post @arczibaldi - to On ma chyba rację z tą folią.

Akurat

Dnia 26.02.2021 o 19:11, arczibaldi napisał:

brak kieszeni głośnika to dbałość projektanta o jakość basu

to to nie jest - bo w taki sposób całe wnętrze drzwi tworzy komorę rezonansową dla głośnika i jest wielki [cenzura] z basem i graniem.

Tu przede wszystkim był udział księgowych i obniżanie kosztów produkcji. ?

 

Na tym forum, cenzuralnie się wysławiamy, Wstawienie kropek zamiast literki, nie spowoduje, że wyraz staje się cenzuralny :!:<czerwona> 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2021 o 10:22, satisati napisał:

Zwykła folia zgoda, będzie  trzeszczała,  ale jeśli kupimy szklarniową w sklepie ogrodniczym i damy 2 sklejone środkiem warstwy to już nie będzie, tylko czy da radę ją tam, starannie wkleić, bo mało tam miejsca - to jest pytanie?

A jaka tam jest odległość poszycia drzwi (tej blachy co się mocuje dystans) do odsuniętej szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierzyłem ale miejsca jest tam mało. Moje auto dzisiaj i jutro w ASO mają to skutecznie naprawiać, znają problem do wymiany folie drzwi, dystansy i ich uszczelnienia oraz suszenie bo jest mokro z tyłu po prawej stronie. Zapewniają, ze będzie ok, a to dobre ASO więc zobaczymy. I jeszcze jedno 90% ludzi nie wie że ma mokro, bo dywaniki są suche, a woda jest w gąbce pod nimi. PO kilku latach będzie tam gnój, rdza i kłopoty z elektroniką - kable leżą w wodzie. Szczególnie jak auto pod chmurką parkuje... Więc koledzy, trzeba sprawdzić, znaczy najprościej poderwać kanapę tylną z zatrzasków i sprytnie włożyć rękę głęboko, aż pod próg i od razu będziecie wiedzieć czy jest basen...

Tak czy tak trzeba to poprawić.... Problem dotyczy wszystkich aut bo to wada konstrukcyjna, oprócz wersji Bose (wygłuszenia głośników) ale tą mało kto ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, satisati napisał:

Papuga :?: 

Witaj Satisati gdzie jest to dobre ASO bo mam problem z moim Capturem na gwarancji. Podczas przyspieszania czuć wibracje na całym samochodzie ale w Częstochowie problemu nie widzą.

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.13 :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!