Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup w salonie Megane Grandtour


sebak@op.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem przed zakupem meganki grandtour  i mam do wyboru gt line z motorem 1.33 160km lub intens 1.7 dci  150 automat macie jakieś informacje na temat tych silników jak jest z ich eksploatacją/awaryjnością? Bardzo proszę o wyrozumiałość jestem nowy na forum i chciałbym kilka informacji uzyskać na temat tych silników.

Pozdrawiam

 

macie jakieś informacje na temat tego motoru? w sobotę muszę zakupić nowy samochód i zsatanawiam się jeszcze nad motorem 1.7 dci ale rocznie pokonam ok 15 tyś km.

Pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że auta demo są dawane klientom i nie do końca wiadomo co oni z nimi robią.

To dokładnie tak samo jak nie wiemy co robili z autami ich poprzedni właściciele zanim znaleźli na nie nowych szczęśliwych nabywców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przebiegach 15tys.km rocznie diesla raczej średnio się opłaca, a jeżdżąc w mieście i na krótkich odcinkach tym bardziej. Już w tej chwili diesla jest ciężko sprzedać, a co będzie za kilka lat ? Obecnie różnica w cenie Pb/ON dochodzi już do 50gr na korzyść Pb.

Konfigurator jest teraz tak zagmatwany, że trudno porównać cenowo tą samą wersję wyposażenia auta z dwoma różnymi silnikami TCe vs. dCi. Ile kosztuje silnik TCe, a ile dCi ?

Trzeba by sądzić, że dCi jest droższe z racji droższego osprzętu silnika np. wtryski piezoelektryczne i układ paliwowy, filtr cząstek stałych itp ...

 

OK już ogarnąłem zakręcony konfigurator: MIV Grandtour obie wersje INTENS: pierwszy TCe 140 EDC 7b. za 90200zł; a drugi dCi 150 EDC 6b. 104700zł, różnica wychodzi 14500zł sporo ! za tę różnicę mamy 3220 litrów Pb. licząc 7/100 można na tym przejechać 46000km, czyli ponad 3 lata jeżdżenia.

Zaoszczędzone 14,5kzł można by zainwestować w dobrą instalację LPG 5-6kzł, a za pozostałość 8,5kzł przejechać na LPG ponad 47tys.km ;-)

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie was czytam i nie wiem o co tyle dyskusji odnośnie samochodu demonstracyjnego. "Demo" to samochód demonstracyjny, czyli używany. Wsiadało, wysiadało, "pierdziało w niego" i jeździło już nim x osób. Natomiast nówka to nówka niejeżdżona z przebiegiem paru km. To, ze ktoś woli kupić samochód demo, czyli używany zamiast fabrycznie nowego i zaoszczędzić parę tysięcy to jego sprawa. Jednio jest pewne, że docierany zgodnie ze sztuką to NA PEWNO już on nie jest. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do końca jak to jest z tym "woli kupić" - jednych nie stać albo po prostu uważają za nierozsądne wydać 80 tyś. zł na nówkę, inni szukają używanego auta w idealnym stanie.

Samo to że ten mechanizm zakupu cieszy się sporą popularnością świadczy o czymś.

Jedno wydaje się pewne - największy spadek wartości bierze na siebie dealer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamin dziękuję Ci za odpowiedz

niektórzy uważają że motor 1,33 jest bardzo wysilony jak na 160km i jeśli myślę kupować samochód w perspektywie na 8-10 lat to powinien kupić samochód z większym silnikiem a jedynie to mam tylko do wyboru 1,33 tce w megance  lub 1,7 dci

wiem że koszty diesla nie zwrócą mi się ale diesel mojego szwagra w talismanie pali 6,6l/100 km a ja zakładam że gt line mógłby mi spalić góra 8 litrów więc taki wynik dla mnie jest do zaakceptowania, acz kolwiek nie jest to dla mnie łatwa decyzja ponieważ mam budżet max 100tyś zł w sobotę jadę do wektora bielska pojeździć i zastanowić się nad tym wszystkim.

 

Jeśli ktoś może merytorycznie napisać mi jaki silnik będzie na ten okres czasu lepszy 8-10lat. będę rozważał wasze zdanie ponieważ wierzę że macie lepsze pojęcie odemnie jako forumowicze.

dzięki

 

podbijam swojego posta wcześniej potrzebuję waszej opinii/porady przed zakupem

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania. pkt. 5 :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze w MIV 1.8TCe 280 i 300KM, ale w RS :-) ale to już ponad 100kzł.

Wydawało mi się, że jeszcze niedawno były dostępne 1.6TCe w MIV i Talismanach.

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, czarnybrat napisał:

Witam

Jestem przed zakupem meganki grandtour  i mam do wyboru gt line z motorem 1.33 160km lub intens 1.7 dci  150 automat macie jakieś informacje na temat tych silników jak jest z ich eksploatacją/awaryjnością? Bardzo proszę o wyrozumiałość jestem nowy na forum i chciałbym kilka informacji uzyskać na temat tych silników.

Pozdrawiam

 

Jakie planowane przebiegi roczne? Gdzie samochód będzie głównie użytkowany (miasto czy dłuższe trasy)?

Jeśli przebieg <20 tys km rocznie i ze wskazanie na miasto, to wg mnie lepiej brać benzynę.

A jeśli jeździsz dużo i dłuższe trasy to wtedy można się zastanowić nad dieslem.

 

Oba silniki to nowe konstrukcje, więc ciężko oceniać pod kątem awaryjności. Czas pokaże :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie miasto ale 2 razy w miesiącu trasa 120km w dwie strony. Rocznie około do 15tys km 

Mam obawy że ten silnik 1.33 jest po prostu paliwożerny przy większych prędkościach i nie wytrzyma tak długo jak dCi proszę brać pod uwagę że auto planuje mieć 8-10lat

 

Witamin potrzebuje kombi auto dla rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!