Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup w salonie Megane Grandtour


sebak@op.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Sarna bo najłatwiej jest pisać jak się nigdy takim nie jeździło.

 

Jeśli komuś nie pasują LED'y niech przejedzie się Audi w Matrix'ach - jest szok co te lampy potrafią (ale swoje kosztują).

Edytowane przez MarcinDe
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarna1 Ale ja już mówiłem - jeździłem megane z ledami. Wyglądają fajnie, ale nie płakałem jak wsiadłem do swojego. Tylko różnica jest taka, że ja jeżdżę z lepszymi żarówkami (świecą dużo mocniej na pobocze niż oryginalne) i światłami odpowiednio ustawionymi (halogen fabrycznie świecił ~10% za nisko) i było w porządku.

@MarcinDe Ja jeździłem z wieloma ledami i wiem co to potrafi.

Chodzi o to, że jak kolega chce kupić samochód do jazdy z dziećmi do przedszkola, to lepiej żeby zainwestował w przyciemniane szyby niż w ledy. Jeśli ma "wolne" 3,5 tysiąca to spoko, ale wolałbym podgrzewane fotele i kierownicę, przyciemniane szyby albo automat, niż ledy które mają zdecydowanie mniejszy stosunek Value/Money. Tym bardziej, że wiadomo, że można je sobie dołożyć za cenę mniejszą niż w salonie na nowych częściach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... Czyli najpierw uparcie twierdziłeś, że LEDy nie świecą wcale lepiej od halogenów, a teraz przyznajesz że jednak świecą, tylko że przyrost światła nie jest wart takiej dopłaty i ich stosunek value/money mogłyby mieć lepszy. Dalsza rozmowa chyba nie ma sensu...

 

Prawie pół roku (od jesieni do wiosny) jeździmy po zmroku, ale oczywiście lepiej dołożyć do większych felg, przyciemnianych szyb, systemów multi, grzanej d*, itp. itd., zamiast do mocniejszych świateł, które realnie przełożą się na wyższy komfort i bezpieczeństwo. Można i tak...

 

Przez 10 lat na wymianę swoich wyżyłowanych żarówek wydasz połowę kosztu LEDów, a światła mimo to będziesz miał gorzej świecące. Do tego gorzej wyglądające, a także zmuszające do upierdliwej wymiany.

Edytowane przez goku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla "zobaczenia" jak ledy świecą zamieszczam 2 fotki z wczorajszych testów. Światłą  mijania i drogowe robione z jednej pozycji.

Jeśli komuś tak świecą halogeny to gratuluję i niczego bym  nie zmieniał.

Mam u siebie w MII komplet nowych oryginalnych reflektorów Valeo z H7 Nightbreaker świecą wg. mnie bardzo dobrze ale w porównaniu szans nie mają:43_slight_frown: Jeśli w VW czy Fordzie LEDy są jeszcze o klasę lepsze to chyba pora nie ruszać już H7 - zrobił kawał dobrej roboty z postępem bez sensu rywalizować.

 

 

DSC_3444.JPG

DSC_3447.JPG

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki. Ile trwał u Was czas pomiędzy zamówieniem auta a odbiorem w salonie?

Jeśli ma to ma znaczenie, to interesuje mnie wersja Grand Coupe.

Informację o postępach dostawaliście od sprzedawcy, czy jest możliwość śledzenia zamówienia w Internecie? Gdzieś mignęła mi taka informacja, ale były to bardzo stare wiadomości, nie wiem czy ta funkcjonalność jest w dalszym ciągu dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się, że można na dobrych warunkach odkupić od dealera auto które on jako nowe rejestruje na siebie jako prezentacyjne. Teraz trwa akcja 365 dni testów z której korzystałem, za pół roku auta będą do kupienia. Ponoć w dobrych cenach, co o tym myślicie? Będzie to typowy zakup używanego samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie mój tato kupił swoje RIO. Po 3 miesiącach od rejestracji. Nie miało nawet 30 km (tylko 2 jazdy próbne) i było sporo tańsze od "nówki". Z tym, że salon był w mieście dużo mniejszym niż Jelenia.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli  Renault to polecam sprawdzić ceny w renault.warszawa.pl

W moim przypadku opłacało się pojechać po odbiór (250km). Wszystkie formalności załatwiałem przez telefon, maila.

Komplet dokumentów do rejestracji dostałem kurierem po symbolicznej wpłacie (wolałem mieć najpierw rejestrację na siebie a później robić większy przelew).

Żaden z okolicznych dealerów nie był w stanie zbliżyć się do ceny. Różnica rzędu 4k zł na kompakcie to sporo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoicie wyposażone całkowicie nowe MIV GT Tce 140 z roku 2019 po rabatach kosztuje coś ok. 80-85 tyś. zł.

Ile może kosztować taki model po pół rocznej służbie w salonie lub w ramach akcji 365 dni testów Renault?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!