Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

sebak@op.pl

Megane IV phI Zakup w salonie Megane Grandtour

Recommended Posts

Wszystkie nowe auta prowadzą się dobrze, dopiero porównanie z tymi naprawdę dobrymi pokazuje ich miejsce w szeregu.

Patrz przykład z LEDami.

Ford zawsze slynal z prowadzenia. Ja przesiadajac się z Mondeo na początku nie mogłem przebolec że Megane w porównaniu do Mondeo się tak fatalnie prowadzi. Ale było minęło hehe

:lapka:

Regulamin forum się kłania. pkt. 5.6 :!: - Prezes 

dla mnie Megane 4 prowadzi się znacznie gorzej od Megane 2, przynajmniej jeżeli chodzi o kierownicę. Dużo mniej czuć przełożenie ruchów kiery na koła - takie mam subiektywne odczucia po jazdach M4 Grandcoupe i Grandtour. 

Co do zawiechy mi to Meganowe pasuje. Lekko ucieka na poprzecznych nierównościach ale nie ma dramatu. Jakoś ekstremalnie nie jeżdżę, żebym się miał tym przejmować.

W trybie comfort faktycznie kiera za lekka. Ale w trybie sport bardzo fajnie się prowadzi. Nie jest to układ z AR z jej bezpośrednim odczuciem ale nie jest źle :)

Mi się MIV jeździ bardzo wygodnie. Mam wrażenie, jak nim jadę,  że to segment D. Pozycja, siedzenia w intense i zawieszenie są bardzo komfortowe. Jedyne co mi przeszkadza, to chrupniecie plastików, czy wyświetlacza jak przyjadę przez np łączenia na moście, czy wiadukcie. To bym chciał jakoś zlikwidować. Jakieś pomysły?

Na kocich łbach jest komfortowo i cicho.

Na poprzecznych przeszkodach też zauważyłem, że jakby lekko koła traciły przyczepnść, np. jak na łuku przecinam tory tramwajowe to delikatnie zarzuci autem.

Fizyki nie pokonasz. Jeżeli koło oderwie się od nawierzchni na zakręcie to wylatujesz po stycznej :-)

Dają przy odbiorze w salonie takie pierdy jak gaśnica, apteczka, trójkąt itepe? Dywaniki? Bo jak patrzę ile u nich kosztuję te "premjum" to kopara opada.

Gaśnica, apteczka itp. oczywiście powinny być. Dywaniki - to już kwestia dogadania się z ASO. U mnie dorzucali tzw. dywaniki premium "gratis" po negocjacjach ;). Właściwie to koszt dla nich żaden.

U mnie dawali. Gaśnica i trójkąt z apteczka - jest taki zgrabny jamnik z rzepami w bagazniku. Nawet byłem w szoku że dywaniki były a przyjechałem ze swoimi. 

Nie muszą dawać, ale dobrą praktyką jest, że faktycznie dają apteczkę, gaśnicę i trójkąt. 

Natomiast dywaniki - niby nie dają, ale i tak dają w cenie auta :p

Edytowano przez LTar

Apteczka gaśnica i trójkąt są wymagane prawem polskim więc muszą być. Dywaniki pewno nie :-)

@Pitrek Otóż to. Kwestię dywaników najlepiej byłoby jeszcze poruszyć z dealerem.

wydaje mi się, że apteczka już chyba nie jest wymagana prawem.

coś tam mi się obiło o uszy, że dyrektywą UE nie jest wymagana, ale teraz walcz z polską (czy zagraniczną) policją, szkoda sensu. Pomijając już fakt, że kiedyś ta apteczka może się przydać. Oby nie.