Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Przyczyna jest już znana przynajmniej przez mój serwis. Winny jest luz osiowy półosi, najpierw wymienia się lewą jeśli klient dalej się skarży na stuki - prawą. Sytuacja pojawia się w niewielkim procencie aut. Jeśli naprawa nie pomaga to nowa półoś jest wadliwa  albo jest coś nie tak ze skrzynią ale to już bardzo rzadkie.  Możliwe że te półosie potrafią ja wykończyć... 

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pitrek napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Naprawdę kręci Cię takie ciągle przekomarzanie. Kto wspominał, że problem jest przy wyrzucaniu 1 biegu. Stuki są słyszalne przy ruszaniu z 1 biegu i zmianie z 1 na 2. Przyjmij to i przestań kontestować to co dla większości jest oczywiste. Chyba, że masz z tego jakąś przyjemność. Nie masz tego problemu to bądź zadowolony i daruj sobie dalsze komentarze w tym temacie bo nic konstruktywnego nie wnoszą.

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co spierać. Ja czekam na jakąś reakcję ASO lub samego Renault (mało wiary we mnie już bo minęło już pół roku i cisza). Niestety auta nie sprzedam bo mnie nie stać na takie zabawy. A jak stukało tak stuka dalej ale prawdą jest, że jak jest zimno to mniej lub później zaczyna ale stuka cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie obu półosi. Najpierw zmieniono lewą - była lekka poprawa, teraz prawą. Nastała cisza przy zmianie biegów 1-2-3. Przed wymianą stuknięcie było zawsze ale na gorącym znacznie głośniejsze.    Teraz jest cisza i moment odpuszczenia przęgła - nawet szybki jest stłumiony - taki jakby "gumowy"  .

Teraz mogę po czasie napisać, że od nowości było źle, a ja tłumaczyłem to sobie sprzęgłem dwumasowym i jego pracą...

Półosie miały wyczuwalny luz z tym, że lewa znacznie większy.

A wiec wada fabryczna półosi się kłania i nikt nie da pewności, że nowe są wolne od wad. Stąd czasami brak pozytywnego efektu  wymiany. 

 

 

 

Dnia 11.10.2020 o 22:26, Pitrek napisał:

Co mają półosie wspólnego z wrzucaniem pierwszego biegu kiedy auto stoi ??? 

No nic nie mają bo rozmawiamy o aucie, które się porusza - jest w ruchu, znaczy na liczniku nie ma ZERA (0).

Zrozumiał kolega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pitrek napisał:

Właśnie nie do końca dlatego pisałem. I to nie jedyny wpis dotyczący wrzucania jedynki.

Ale jeżeli naprawione to gratulacje. 

Dziękuję, też się cieszę...

 

Co do "nie do końca":

No cóż mam napisać - 13 stron, kilkadziesiąt wpisów, jeden % o jedynce, tytuł wątku: "Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów", a kolega nie rozumie sensu całości wątku..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku ASO Nazaruk też milczy i każe czekać na krok z Renault Polska bo ponoć komuś wymienili półosie i nic to nie dało. Coś mi tu śmierdzi. Może oni, w ogóle tego z centralą nie uzgadniali, tylko czekają na cud, czy ogólno polską akcje serwisową?

Ps. Można to zgłosić gdzieś bezpośrednio do centrali Renault?

Edytowane przez vic_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do osób, którym ASO wymieniło półosie:

- jakie numery katalogowe mają te wymienione

- czy przypadkiem nie zostały założone te same i dlatego stukają dalej.

Ja ma numery jak na zdjęciach

IMG_20200225_101352.thumb.jpg.90c491c86a72d7c359ff772c7f5f0fff.jpg     IMG_20200225_101352.thumb.jpg.90c491c86a72d7c359ff772c7f5f0fff.jpg    IMG_20191028_155340.jpg

 

U mnie raczej nie stykają, natomiast walczę z szarpnięciem przy zmianie biegów z 1 na 2. Jak zmieniam biegi po emerycku to szarpnięcie jest niemal nie wyczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, szwagier24a napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

A kiedy miała miejsce wymiana? Od początku wydaje mi się, że gros problemów, o których tu piszemy, pochodzi od wysprzęglika. Stuki też bym temu przypisał... W jakim ASO to zrobili?

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja reklamowałam skrzypienie pedału sprzęgła (problem poruszany w innym wątku). Wymienili właśnie wysprzęglik i problem zniknął. Natomiast stuki dalej występują.

Edytowane przez ted11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Krzychu przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!