Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Po wpisaniu tego numeru (3910 10195r) w google wynika, że półosie są takie same dla wszystkich roczników Megane IV. Ciekawe czemu akurat w ostatnich rocznikach hałasują a w starszych nikt o tym nie wspominał. Ciekawe jaki jest koszt zakupu takich półosi w nieautoryzowanym warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, michal_d napisał:

Ciekawe czemu akurat w ostatnich rocznikach hałasują a w starszych nikt o tym nie wspominał.

Takie same pytanie zadałem w serwisie. Tłumaczyli to zmianą silnika z 1.2 na 1.3, a przy okazji towarzyszących podzespołów i (szeroko pojętej) technologii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, fajne tłumaczenie... Miałem ostatnio okazję przejechać się M4 z 1.2, które podczas zmiany biegów stukało aż niemiło. Wymieniane było już w nim chyba wszystko - skrzynia, sprzęgło, półosie, przewody hydrauliczne i ich mocowania. Generalnie chyba każdego to czeka z manualną skrzynią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nie każdego <piwko>. Ja tylko narzekam na kangura przy zmianie biegów z 1 na 2, bo to skróci życie dwumasy. Po za tym auto ok. Z plag, które mnie dopadły: łączniki. Nie mam: grzechotki, trzeszczącej belki, trzeszczącego fotela, skrzypienia amortyzatora. Benzynę w oleju mają wszyscy i we wszystkich markach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 1.2 tego nie ma. M4 z 1.3 także nie. Ale tam mam, na szczęście, EDC :). Amortyzator skrzypiał mi w 1.2 - wymienili oba na gwarancji. Najgorsze jest to, że w 1.3 też coś zaczyna skrzypieć. Mam nadzieję, że to ponownie odboje.

Benzyna to standard. W naszym przypadku dotyczy 1.3 oraz 1.2 (od czasu tzw. zmian konstrukcyjnych silnika 2016H2, ewentualnie po przeprogramowaniu starszych jednostek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem świeżo po wizycie w ASO.

Opinia fachowców- "DO DEMONTAŻU I WERYFIKACJI SKRZYNIA BIEGÓW".

Ciekawy jestem, czy jest to ich taki pierwszy przypadek, czy mają już jakąś wiedzę na ten temat dlatego podjęli właśnie taką decyzję. No cóż 10 000 km na liczniku i zaczynamy grzebać w skrzyni biegów, tego nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2020 o 11:22, Pitrek napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Kolego, a może jakieś szczegóły na temat tego biuletynu, bo jak wcześniej pisałem w ASO chcą mi rozpruwać skrzynię biegów, być może tylko po to aby stwierdzić, że tam jest wszystko w porządku a problem jest w innym miejscu. Niestety, ale chciałbym uniknąć rozkładania skrzyni na czynniki pierwsze, bo znając życie po jej złożeniu na stole warsztatowym zostanie jeszcze kilka części (z całym szacunkiem dla fachowców w ASO), a nie kupiłem nowego samochodu po to żeby stał w warsztacie.

Niestety ale moje sugestie co do wymiany półosi nie zostały przyjęte przez ASO, gdyż twierdzą, że FORUM dyskusyjne nie jest dla nich wykładnią.

 

:lapka:

REGULAMIN forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, vic_1 napisał:

A mi nie chcą wymienić, bo twierdzą że to nic nie pomoże :D

Ja odczekam jeszcze trochę, może na wiosnę coś się wyklaruje w tym temacie, i zasugeruję w moim ASO aby dokonali wymiany półosi a nie rozbebeszali skrzynię biegów. Jeżeli nie zgodzą się na moją prośbę napiszę bezpośrednio do Renault Polska, w końcu nie jest to pojedynczy przypadek i Centrala powinna już podjąć jakieś kroki w tym temacie. Z tego co czytam na tym forum to są ASO które poważnie podchodzą do zagadnienia ale też są i takie które traktują to po macoszemu. Ciekawe czy ASO wysyłają do Centrali jakiekolwiek informacje o zgłaszanych problemach i sposobach ich załatwienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem do Centrali. Oto odp. : " Szanowny Panie, W odpowiedzi na zgłoszenie dotyczące samochodu marki Renault Megane uprzejmie informujemy, że po jego otrzymaniu poprosiliśmy naszego autoryzowanego Partnera NAZARUK SERVICE SP. Z O.O. o skonsultowanie tematu z działem technicznym firmy Renault Polska Sp. z o.o. W związku z powyższym rekomendujemy pozostawanie w kontakcie z ww. Serwisem. Liczymy, że temat zostanie szybko i w sposób Pan satysfakcjonujący rozwiązany.

Tyle w temacie Centrali. ASO siedzi cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Krzychu przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!