Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam dokładnie ten sam problem Megane IV 1.5 dCi 2017. 176 tyś km. Kupiłem jako używane zrobiłem 12 tyś km. Zdecydowanie częściej puka w lato niż w zimę. Objawy tylko na rozgrzanym aucie przy zmianie biegów 1-2-3. Już dawno po gwarancji także pozostaje mi samemu wymienić półosie. Chyba nie ma co liczyć na Renault, na ogólną akcje serwisowa:/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak. Tylko zrób to w aso, tak żeby była gwarancja na robotę i części. 
Zgłoś ze wali i mają wymienić półosie (jeżeli potwierdzą że to to) bo jak pokazuje historia tego wątku, u niektórych po wymianie w aso dalej wali .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości czy ktoś się orientował ile liczą w ASO za wyminę tych półosi jak auto jest już po gwarancji? Może lepiej też nie jechać do ASO i wymienić w jakimś lepszym warsztacie, może jakiś inny producent tych półosi jest niż tylko to co w ASO montują? Ciekawe jak są opcje dotyczące samodzielnej wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sarna1 napisał:

Raczej tak. Tylko zrób to w aso, tak żeby była gwarancja na robotę i części. 
Zgłoś ze wali i mają wymienić półosie (jeżeli potwierdzą że to to) bo jak pokazuje historia tego wątku, u niektórych po wymianie w aso dalej wali .......

Dlatego apelowałem o numery półosi bo wygląda na to, że jest nie jeden a wiecej.

Moje nie stukają. Serwis pewnie wymienia 1:1 i tu problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, michal_d napisał:

A tak z ciekawości czy ktoś się orientował ile liczą w ASO za wyminę tych półosi jak auto jest już po gwarancji? Może lepiej też nie jechać do ASO i wymienić w jakimś lepszym warsztacie, może jakiś inny producent tych półosi jest niż tylko to co w ASO montują? Ciekawe jak są opcje dotyczące samodzielnej wymiany.


Wymiana w aso da ci jedno - jak wymiana nie pomoże będziesz walczyć z nimi dalej, duża szansa że wymienią na inne (co też widać po forum). Przy wymianie w warsztacie niezależnym nikt nie weźmie na siebie odpowiedzialności i jak wymiana nic nie da to będziesz mieć 2 komplety stukających półosi. 
 

Edytowane przez Sarna1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, michal_d napisał:

A tak z ciekawości czy ktoś się orientował ile liczą w ASO za wyminę tych półosi jak auto jest już po gwarancji? Może lepiej też nie jechać do ASO i wymienić w jakimś lepszym warsztacie, może jakiś inny producent tych półosi jest niż tylko to co w ASO montują? 

Mi wycenili na 4000 PLN netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2021 o 18:48, el_ryba napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Tak dokładnie. Zgadza się auto normalnie jeździ ale trzeba przyznać że jest to bardzo denerwujące... Nigdy nie spotkałem się z czymś takim a jeździłem autami wielu marek o różnych przebiegach 250-400 tyś km. Tutaj auto stosunkowo młode. A jednak ma kilka dolegliwości. Prócz stuków o których mowa, przy wsiadaniu i wysiadaniu skrzypi fotel kierowcy (jak u babci wersalka) ^^

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 10.09.2020 o 14:00, Vezemir napisał:

Dzwoniąc do Renault Nawrot we Wro z zapytaniem czy mają rozwiązanie na ten problem w skrócie otrzymałem taką informację:

"Tak znamy problem. Potwierdzamy, że wymiana poduszek która była robiona jako pierwsza akcja nic nie daje. W kilku samochodach wymieniono półosie ale najprawdopodobniej to także nic nie daje. Półosie zostały wymienione aby przesłać je do Renault do analizy. Renault nadal szuka rozwiązania problemu i przy najbliższym serwisie poinformujemy Pana czy już coś wiadomo. Jednocześnie informujemy, że nie ma niebezpieczeństwa dla bezpieczeństwa oraz dla awaryjności auta (to jest ciekawe bo skoro nie znają przyczyny to ciekawe jak mogą określić czy jest niebezpieczeństwo:) ). 

Generalnie grają na zwłokę i szukają najtańszego rozwiązania na akcję serwisową....

Vezemir, czy Nawrot już wie jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 22.01.2021 o 11:48, ABCMegane napisał:

Vezemir, czy Nawrot już wie jak rozwiązać ten problem?

Wczoraj wróciłem z serwisu... Mam przyjechać jak będzie ciepło bo przecież teraz nie mogą tego zdiagnozować... Tłumaczenie, że przecież już to zdiagnozowali i wymieniali poduszki pod skrzynią, nic nie pomogło... Informacji jak rozwiązać temat też nie otrzymałem, bo przecież nie są w stanie teraz zdiagnozować... Czeski film... Pojadę w maju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś jaja. Ludzie zgłaszają poważną usterkę, a Renault Polska nie widzi żadnego problemu.

Ja również jestem umówiony na "cieplejsze" czasy. Pomimo obustronnego upośledzenia słuchu nawet przy obecnych temperaturach ja słyszę owe stuki, są one słabsze, ale są. ASO niestety nic nie słyszy. Nie słyszą bo nie chcą czy, nie słyszą bo nie chcą słyszeć. Obecnie jestem po uszczelnieniu głośników (kolejny problem o którym wie Renault Polska), spod których woda dostawała się do wnętrza samochodu. Czekam na deszcz lub okazję na wymycie samochodu. Tak więc, jak widać, już zaczyna się kitowanie, mocowanie na trytytki, drutowanie, klejenie na ślinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Krzychu przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!