Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

No i ja też sprawdziłem numery moich półosi. Lewa- 391013958R, prawa- 391009996R. Obie z 2019 roku. Tłuką jak chol.......a!

Kolega tswirek na zdjęciu (kilka postów wyżej) zaprezentował półoś z 2020 roku. 

Może kolega satisati podrzuci nam numery swoich półosi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, 

moje półosie mają ten sam numer co te z 2020 roku tyle że moje są z 2016r i oczywiście zaczęły stukać przy 70  tys. Także kupno innego numeru chyba nie jest rozwiązaniem, ważne aby półosie były nowe. Moje mają wyczuwalny luz wzdłużny. Zastanawiam się czy to nie jest problem ze smarem, który jest w przegubach wewnętrznych i zewnętrznych. W zasadzie każda półoś którą miałem w innych autach miała minimalny luz ale smar tłumił to i podczas jazdy nic takiego nie występowało co w megance.. Jako że auto już dawno po gwarancji to będę coś testował w wolnym czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2021 o 17:24, robo_tnic napisał:

Może kolega satisati podrzuci nam numery swoich półosi?

 

Już patrzyłem ale nie mam naklejek na nich. Albo odpadły albo oderwali albo mycie podwozia to zrobiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.08.2020 o 12:36, szwagier24a napisał:

Wobec Waszych spostrzeżeń co do pracy układu przeniesienia napędu wygląda na brak płynności pracy układu wysprzeglik - pompa sprzęgła.

Jak u Was zachowuje się poduszka olejowa silnika? Możecie poruszyć ręcznie silnikiem przód tył? U mnie tak mocno trzyma że nie jestem w stanie poruszyć silnikiem więcej niż kilka milimetrów.

Mam MII 1.6 (wspaniały silnik jak na tamte czasy). Tam silnikiem da się poruszyć dość znacznie - więcej niż w MIV. Przestrzeń w poduszce wypełniłem paskiem gumy 4 mm. Mogłem jeździć jak DSG, ale włożyłem 2 mm aby tak sprzęgło nie cierpiało. Dodatkowo wymieniłem tylną poduszkę na taką od MIII ("srebrna" zamiast czarnej).

Jeszcze jedno: jedziecie po równym 4 bieg 60 km/h puszczacie gaz poczym delikatnie ponownie wciskacie. Czy odczuwalny jest jakikolwiek dźwięk, stuk, delikatne szarpnięcie czy poprostu auto zaczyna przyspieszać? Miałem MIi ze znacznym przebiegiem i zdecydowanie większym luzem na mechanizmie różnicowym i tam odcxuwalne było delikatne szarpnięcie zwłaszcza na 5 biegu. Wymiana poduszek zmniejszyła efekty ale w pełni nie wyeliminowała.

Witam

 

Posiadam MIV 1.3 140km z 2019 roku, kupiłem we wrześniu 2020. 

Przebieg dzisiaj to 20kkm.

Wszystko pięknie w autku do dzisiaj.

Termometr wskoczył na +30 stopni i zaczęło się stukanie. Nie ciągle i nie zawsze ale wyczuwalne na ciele, na lewarku i słyszalne nawet przy radiu.

Tak jak napisałeś również przy dodawaniu gazu ale delikatnym przy mocnym wciśnięciu gazu to nie występuje.

Trzeba chyba dzwonić do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Wczoraj poraz kolejny byłem na serwisie w sprawie stoków i braku płynnej zmiany biegu z 1 na 2 i po godzinnych oględzinach stwierdzono że do wymiany są dwie półosie oraz siłownik sprzęgła. Tylko muszą poczekać na części aż przyjdą z Francji (ma to potrwać około dwóch tygodni) i wtedy umówią się na wymianę.

Dam znać czy przyniosło to jakiś efekt.

Wcześniejsza wymiana dwumasu nic nie dała i jak stukało tak stuka dalej.

ASO Rzeszów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.03.2021 o 14:32, satisati napisał:

U mnie było ewidentnie, bo wymienili najpierw pierwszą i było trochę lepiej ale nie dobrze - stukało ciszej. Po wymianie drugiej od razu było ok, minęło pół roku jest nadal ok. Myślę, że chodzi faktycznie o to na jakie wymienią. Jeśli wadliwe wymienią na wadliwe to jakim cudem ma pomóc.... 

Masz może możliwość zrobienia zdjęcia nr nowych wymienionych półosi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Krzychu przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!