Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Cudów nie ma, jeśli jednym pomaga, a inny nie - znaczy,  że część  nowo montowanych półosi jest od razu wadliwa...

Innego wytłumaczenia nie widzę. Pewnie jedna z fabryk dostarczająca komponent daje ciała, takie przypadki wbrew pozorom są częste....

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2020 o 17:14, Pitrek napisał:

A macie gdzieś te wasze odgłosy nagrane? Jak tego nie słychać to będziecie trzeba faktycznie mocno nagłośnić.  

Kolego Pitrek, widzę, że Ciebie problem nie dotyczy i próbujesz wmówić nam, że takie usterki należy zaakceptować i potraktować jako cechy produktu. Być może pracujesz dla Renault... Nie bądź trolem i nie usprawiedliwiaj producenta. Te stuki to wada i trzeba ją usunąć w okresie gwarancji. Jeśli jesteś bogatym człowiekiem, to kup sobie Bentley'a lub Porsche, przynajmniej nie będziesz się udzielał na tym forum, bo i tak nic nie wnosisz do sprawy. Dla mnie zakup Renault wiązał się z wydaniem wieloletnich oszczędności i nie pozwolę wcisnąć sobie kitu za ponad 70 tys. zł, bo mnie na to zwyczajnie nie stać! Wracając do tematu, to czy komuś usunięto już usterkę w ASO Nawrot w Długołęce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem troszeczkę poeksperymentować. U mnie już w momencie włączenia pierwszego biegu (pedał sprzęgła wciśnięty, pojazd stoi) słychać pojedyncze stuknięcie. Myślę, że w tym przypadku wadliwość półosi odpada. Problem tkwi chyba w skrzyni biegów. Zastanawia mnie fakt, że problem ten najczęściej występuje przy temperaturach zewnętrznych powyżej 10 stopni. W tym tygodniu jechałem do pracy a temperatura była w okolicach 7 stopni i wydaje mi się, że problem stukania nie był tak uciążliwy. Osobiście staram się zniwelować stukanie kombinacją pedał sprzęgła- pedał gazu, nie zawsze mi to wychodzi tak jak bym chciał, ale czasami przynosi zamierzony skutek.

Tak jak pisze Bryndziorz, wszelkie wady powinny zostać usunięte o okresie gwarancyjnym, ale jak widać Renault Polska nie wie w czym tkwi problem, dlatego uważam, że wszystkie pojazdy nawet te po okresie gwarancyjnym a posiadające ten problem powinny również być objęte darmową akcją serwisową. Szybka reakcja ze strony Renault Polska pozwoli na uniknięcie dalszych uszkodzeń naszych pojazdów, bo jak wiadomo, ta usterka z całą pewnością doprowadzi do uszkodzenia innych elementów współpracujących z wadliwą częścią a koszt naprawy będzie kosmiczny.

Edytowane przez robo_tnic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest niska temperatura to materiały użyte w produkcji, czy metal czy tworzywo, jest rozciagliwe w jakikolwiek sposób, więc nie dziwne, że podczas niskich temperatur coś stuka. Trzeba przyjrzeć się czy to rzeczywiście przez to w sposób taki, że jak jest cieplej albo czy silnik nagrzany, to czy jest nasilenie lub osłabienie dźwięku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Renia08 napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?:

Prawa fizyki są mi znane, ale jak wynika z poprzednich postów i moich obserwacji stukanie jest intensywniejsze przy rozgrzanym siniku, czyli wtedy kiedy temperatura w komorze silnika jest większa. 

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo co @robo_tnic
 Jak jest ciepło to coś takiego się pojawia. Dziwi mnie stan płynu hamulcowego w zbiorniczku: jest ponad max w przeciwieństwie do chłodzącego - min. Być może leja dużo więcej płynu hamulcowego a później zbyt mało upuszczają przy odpowietrzaniu hamulców i sprzęgła. Może robią to nie dokładnie.

Będę reklamował w listopadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cóż MOŚCI PANOWIE, SZABLE W DŁOŃ!!!!!!!! Ciężka bitwa przed nami.

Ja się zastanawiam czy nie "przyziemić" mojej furmanki. Zanim Renault coś wymyśli, to obecna usterka, przy braku właściwej i fachowej reakcji ze strony Renault, narobi większego kipiszu. Kupiłem samochód żeby nim jeździć a nie po to żeby stał w serwisie.

24.10. 2020r. mam pierwszy przegląd gwarancyjny, ciekawy jestem reakcji serwisantów.

Edytowane przez robo_tnic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się ;). Szybciej sprzedać i kupić coś co nie będzie denerwować - ale wcześniej czytać forum danej marki - problemy megane 4 są na tym forum od początku jak model wszedł na rynek ;), i jak widać reno ma to[cenzura] bo ludzie dalej kupują. A potem posty o trzaskach wodzie w aucie, wymianach belek itp itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sarna1 napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

Kolego, takich rad to my tutaj nie potrzebujemy. Mam nadzieję, że kolega z Kadjar-em problemów nie ma a przecież jest to pojazd z tej samej "stajni". Problemy były są i będą bez względu na markę i model pojazdu. Jeździłem najgorszym samochodem świata Renault Laguna 2 (królowa lawet) 7 lat i złego słowa o tym samochodzie nie powiem. Tak że daruj sobie kolego te głupie komentarze i mądre rady.

 

:lapka:

Regulamin forum się kłania :!: - Prezes 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio to kupić wóz bez rekonesansu......a potem zapowiadać batalie z Reno :) skoro od 4 lat firma ma to w [cenzura] co dobitnie ukazuje chociażby to forum.

Przed kadjarem miałem 2 megene, kadjara 1.2 i captura oraz wiele samochodów innych Marek.

Wszystkie renówki, kupione nowe, miały wady z którymi walczyłem, niektóre usunąłem inne pozostawiłem do rozwiązania kolejnemu właścicielowi. 
Renowce trzeba trochę wybaczyć bo to najtańsze auta w klasie a ich największa zaleta to uroda :) o ile tak można napisać o samochodzie i dosyć dobre wyposażenie. Chociaż obecnie cenią się wysoko a wyposażenie i jakość wykonania nie nadarzają za konkurencją....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to trzeba szukać na YouTube ,a nie jutubie. A tak poważnie to zrozum, że ludzie nie wymyślają sobie usterek po to, żeby uprzykrzyć życie serwisom, i przy okazji sobie. Ilość zgłoszeń tej usterki świadczy dobitnie o tym, że problem jest i to poważny. Zresztą większość serwisów próbuje problem rozwiązać przez wymiany półosi i to z pożądanym skutkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Krzychu przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!