Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę Szanownych Kolegów u których w samochodach wymieniono półosie i poduszki silnika o informację jak wygląda na dzień dzisiejszy sytuacja w waszych pojazdach. Problem minął? Dzisiaj u mnie temperatura +8 stopni i Megana zaczęła "koncertować". TRAGEDIA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie problem tkwi w jakości wymienionych półosi. Jeśli wymienili na taki sam model który zamontowano fabrycznie, to raczej nie ma co oczekiwać cudów.

Ja będę żądał wymiany na najnowszy model, ten z 2020 roku, a może i nowszy :D. A co zrobią, zobaczymy. Samochód na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było ewidentnie, bo wymienili najpierw pierwszą i było trochę lepiej ale nie dobrze - stukało ciszej. Po wymianie drugiej od razu było ok, minęło pół roku jest nadal ok. Myślę, że chodzi faktycznie o to na jakie wymienią. Jeśli wadliwe wymienią na wadliwe to jakim cudem ma pomóc.... 

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że kupowałem auto używane, więc nie mam doświadczenia z serwisami, a mam ten sam problem i stuknięcia dotyczą nie tylko 2 i 3 biegu, daje się go czasem usłyszeć na 4 czy 5.

Przy zakupie w zimie na jazdach próbnych tego nie wyłapałem.

Czy ktoś ten problem przerabiał może w Krakowie i w którym serwisie to robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Stuki mam i ja. Grzechotka w okolicach 2k obrotów zniknęła tak szybko jak się pojawiła, natomiast jak zrobiło się cieplej przy przebiegu 5 tys. km pojawiło się radosne postukiwanie przy zmianie 1-3 i 2-3 lub odpuszczaniu gazu. Nie jest to głośne ale irytujące. 

1.3 140 KM.

Swoją drogą niebywałe i niezrozumiałe dla mnie jest to, że owo stukanie pojawia się wraz ze wzrostem temperatury zewnętrznej. Przy temperaturze w okolicach 18-20 C jaka panowała w ostatnich dniach stukało aż miło, dzisiaj rano przy +6 C cisza...jeżeli przyczyną są faktycznie półosie, to nie bardzo widzę związek.  Może ktoś z większa wiedza techniczną jeżeli chodzi o motoryzacje jest w stanie to wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedyś tłumaczyli w ASO, że to ma związek z dziwną konstrukcją akurat tego modelu półosi do Megane. Wraz ze wzrostem temperatury metal inaczej pracuje, napręża się i dlatego stuka. Sami w ASO stwierdzili, że traka uroda tej części w Megane i ich zdaniem wymiana nie pomaga więc w większości przypadków odmawiają naprawy na gwarancji. Ja jeszcze walczę o wymianę części w trakcie gwaranci ale już przeszukuję sklpy motoryzacyjne oraz allegro w poszukiwaniu innych półosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Sarna1 napisał:

przecież to jakaś paranoja. 

Myślę, że to zwykła usterka i od zaangażowania ASO zależny, czy zostanie rozpoznana i skutecznie usunięta. Ja zgłosiłem, sprawdzili, stwierdzili luz osiowy na lewej, wymienili, nie pomogło do końca, wymielili drugą i spokój. Miałem cieknięcie drzwi, zgłosiłem, zrobili wszystkie i spokój.  

Więc można jak się chce, a że większości się nie chce to inna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Krzychu przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!