Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk / stuk przy zmianie biegów


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, satisati napisał:

U mnie już przetestowane dokładnie, dłuższa trasa, dobrze nagrzany silnik i  jest cicho, więc wymiana półosi pomogła na i w  100%...

Brawo, tylko pogratulować i pozazdrościć oczywiście.

Edytowane przez robo_tnic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Numer półosi można odczytać bez ściągania kół, wystarczy koła skręcić w lewo i w prawo. Można było zrobić to podczas wymiany opon. Prosiłem, pisałem o tym wcześniej.
Może uda nam się wspólnie ustalić, które półosie stukają a które nie. Później krążą legendy o marce i aucie. Wszyscy płaczą, całe tłumy znawców, ekspertów, którzy narzędzi w ręku nie trzymali i tylko dużo słyszeli. Skoro serwis nie jest w stanie tego ustalić to może nam się uda wspólnymi siłami. 

Dużo wcześniej umieściłem zdjęcia swoich półosi, które raczej nie stukają. U mnie stuk jest gdy pojazd stoi i wrzucam bieg pierwszy. I to nie zawsze. Ponadto jest jakby luz zasprzęglenie skrzyni a ruch, ruszenie pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego michal_d

Że niby co???? A co zrobią w ogólnopolskiej akcji???

Ja w ubiegłym tygodniu ponownie byłem w swoim ASO, po wcześniejszym kontakcie z Renault Polska, ale niestety temperatura powietrza była w okolicach 0 stopni i żadnych stuków nie było słychać. Jazda wykonana w obecności mechanika i kierownika serwisu. To że nie było ich wtedy słychać nie oznacza jednak, że problem zniknął. O stukach w ASO wiedzą i mają nawet stosowne nagrania (chyba z Renault Polska), muszą je jedynie u mnie usłyszeć, to jest raczej logiczne. Umówiłem się na wiosnę lub mam przyjechać do ASO w każdej chwili kiedy tylko zrobią się głośniejsze. Dla mnie, profesjonalne podejście do zagadnienia przez obsługę ASO, przynajmniej do tej pory :applause:. Zobaczymy jaki będzie finał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście według mnie za delikatni dla swoich maszyn :)  wiecie że coś ma luz i nasłuchujecie a powinniście mocno katować sprzęty ostrymi startami i szarpaniem - wtedy się rozleci :) i naprawia na gwarancji, tym bardziej że sprawa wcześniej zgłaszana (luzy),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety taką dostałem odpowiedź od ASO i też mnie to nie cieszy. Kontaktowałem się również z Renault Polska, chyba gdzieś wyżej umieściłem od niech wiadomość w cytacie i też w sumie nic to nie dało. Porażka całkowita, nie wiem czy wart zmieniać ASO, tam koledze wyżej co pisał wymienili półosie w ASO w Zamościu. Ja tam do nich dzwoniłem jeszcze w lecie bo w sumie mam jeszcze bliżej niż do Lublina ale też mnie zbyli, twierdząc, że lepiej żebym jeździł tak gdzie kupiłem auto czyli Lublin. Powalczę jeszcze z nimi na wiosnę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne że spychają na Lublin - najłatwiej odsunąć od siebie problem.

Masz prawo korzystać z ASO gdzie się rzewnie podoba - kumpel spod Niemieckiej granicy kupił w Polsce, ale serwis robi po drugiej stronie granicy (bo robią wszystko bez mrugnięcia okiem) - niestety polska specyfika rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Krzychu przypiął/eła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!