Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ładowanie akumulatora , typ prostownika


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dziś akumulator padł. Już wczoraj zauważyłem, że przy odpalaniu przygasło na chwilę podświetlenie wskaźników. Stoję na zewnątrz i w ciągu tygodnia kręcę 2x20 km dziennie do i z pracy. W weekend zazwyczaj nie jeżdżę. Po podłączeniu kablami z autka żony Megi odpaliła. Podpiąłem ładowarkę procesorową, którą niedawno kupiłem: EverActive ok. godz. 17.  Po 3,5 godz. na wyświetlaczu ładowarki napięcie było stałe 13V i akumulator został naładowany bo pasek na wyświetlaczu nie migał. Chociaż w instrukcji piszą, że w pełni naładowany akumulator powinien pokazywać 14,5-14,7 V.

Wcześniej w ubiegłym roku ładowałem w listopadzie starym prostownikiem ponad 12 godzin, więc długo akumulator nie wytrzymał. Kolejne dni dadzą odpowiedź jaki jest stan akumulatora po ładowaniu nowszą  ładowarką. Jak wspomniałem jeżdżę głównie w mieście więc prawdopodobnie muszę w okresie zimowym doładowywać akumulator. 

 

Do jutra w NorAuto promocja na akumulatory.

Dziś pytałem o koszt zakupu+wymiany w ASO i NorAuto:

1. ASO: Varta 50 Ah, 470 A koszt ok. 450+wymiana ok. 150 zł. =600 zł

2. NorAuto: Varta C6 Silver 52Ah, 520A: 299-10%=269,10+wymiana ok. 45 zł=314,10 zł

Edytowane przez makgajwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w Krakowie, w Norauto, policzyli 40 zł za wymianę, a kupiłem akumulator sygnowany logiem Norauto, ale rzekomo produkowany dla nich przez Vartę. Tyle, że mój - 70 Ah - kosztował 389,99 zł. Sprawa świeża, bo sprzed 1,5 tygodnia; akumulator padł w Megane II 1.5 dCi z 2008 (oryginalny). A dla porównania Varta Silver o tych samych parametrach kosztowała 450 zł.

Edytowane przez konwil
Suplement
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@makgajwer bez jaj... :-) W styczniu '18, w Krakowie kwota brutto za jedną RG w ASO Renault to 190,00 PLN. Parę lat wcześniej jeździłem do innego ASO, również w Krakowie, było trochę taniej, ale generalnie ten rząd wielkości. Za taki serwis jak mój ze stycznia wyszłoby nie 399 a 630 zł, a w AUDI - 1680 - nie wierzę...

 

PS: jak widziałem, a stałem dosyć blisko, w jaki sposób gościu z Norauto męczy się ze ściąganiem klemy minusowej ze starego akumulatora (wtopiła się w trzpień), z miłą chęcią zapłaciłem te 40 zł :-D

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2018 o 20:09, mrarek napisał:

Dla własnego spokoju założyłem w kabinie voltomierz, który cały czas pokazuje napięcie akumulatora, także podczas ładowania podczas jazdy. Mam przeto obraz kiedy alternator w pełni ładuje akumulator  a kiedy tylko doładowuje.

Czy taki gadżet wpinany w gniazdo zapalniczki też załatwia sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pbet napisał:

Czy taki gadżet wpinany w gniazdo zapalniczki też załatwia sprawę?

Możesz ten gadżet podpiąć pod zasilanie UCH - jest w kabinie, ale musi być wyłącznik do niego.

W gnieździe zapalniczki pokazuje napięcie obniżone min o 0,3V

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Mam pytanie do szanownego grona. W związku z komunikatem "Ładowanie akumulatora", który ostatnio dwa razy miałem przyjemność zobaczyć na zegarach oraz komunikacie z Clipa w stylu "niskie napięcie na akumulatorze, naładuj przed następną diagnostyką" wyjąłem dziś aku do ładowania. Podczas czuwania mój prostownik pokazywał napięcie na akumulatorze 12,5V. W chwili włączenia programu ładowania o godz. 13.10 była połowa skali na prostowniki, a o 14 po zawodach, pełna skala i tryb podtrzymywania.

Nie za szybko? Czy coś jednak nie tak? 

Uprzedając pytanie, problemów z rozruchem nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mariuszekf napisał:

Ja mam tak samo, po tym komunikacie ładowanie prostownikiem ok 2 godziny i naładowany.

U mnie 40 minut.

14 minut temu, Papf napisał:

Może zacznijmy rozróżniać "prostownik" a "ładowarka" :35_thinking:

86385202_2019_01_1819_03OfficeLens(2).thumb.jpg.5a601c27fd51c101151c44922fae2d6f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!