Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Też 1.6 sce kombi, 3 osoby pełen bagażnik,  silnik jeszcze na dotarciu trasa 600 km Kraków - Toruń- Ustka 110 - 120 km/h spalanie wychodzi 6.5 l, przy odcinku 200 km z 90 km/h na tempomacie srednia 5.5 l. Natomiast miasto w korkach póki co 9-10 l :( wszystko z klima. Spalanie w sumie podobne do mojego wczesniejszego 1.6 105 KM z opla astry gtc, ale wydaje mi się że dynamika na minus w renowce, chyba że to kwestia dotarcia. Póki co nie krece go dłużej ani powyżej 3k obrotów. Zobaczymy, generalnie jestem zadowolony z auta, wiedziałem na co się pisze biorąc SCe :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane Htb , 1.5 dci

- Miasto bardzo krótkie odcinki , z klimą to średnio 5.8-6.2L

- przelot pomiędzy miastami + miasto to średnio 5.0-5.2L

- autostrada 120km/h to średnio 4.2L

- autostrada 140km/kg to średnio 5.0L

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik na dotarciu wyjazd na wakacje trasa Łodz - Koszalin do Torunia autostrada max do 130 km/h plus klima tryb neutral  średnie spalanie z dystrybutora wyszło 6,6 zobaczymy jak będzie dalej na razie jest na plus

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 interpunkcja - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2 Tce 130, Grandtour. Na przestrzeni 7000+ km, 70% trasa, 30% miasto mam spalanie 7.6. Opony 225, jeżdżę normalnie, bez PSJ. W trasie tryb ECO, tempomat i prędkości w przedziale 120-140 km/h.

Raz na trasie Kraków - Warszawa spalanie wyszło mi 6.4, połowa drogi krajowe, połowa ekspesówka. Jechałem w miarę przepisowo, ale na dłuższą metę tak się nie da:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,2 TCE 130 Megane IV  po 17 tys przejechanych.

Dojazdy do pracy 75% trasa - płynny przejazd przez mniejsze miejscowości + 25% miasto  czasem korek  spalanie w okolicach 5,8-6,2 l/100km

typowo jazda po miescie okolice 7-7,5 l/100km

żona za kólkiem i auto  lekką ręką 0,5 litra wiecej spala. 

Najważniejsze to nauczyć sie tym autem jeżdzić  :-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kapelusz założyłeś do jazdy? :-D

 

Ja zerowałem tydzień temu licznik, bo byłem ciekaw co tam w trawie piszczy i bez zmian. Trasa praca - dom (7km droga krajowa, 5km miasto) i dwa razy wypad na zakupy (2km miasto), po tygodniu licznik wskazuje 8,5l. A już staram się jeździć normalnie. Gurwa nie wiem jak kolega w mieście spalił 7,3l/100km.

 

Ja kiedyś zrobiłem test, włączyłem Eco i pojechałem na zakupy (2km w jedną i drugą stronę). Średnie spalanie miałem coś w okolicach 11l 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!