Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co mi najbardziej przeszkadza? Nawet nie To, że 1.2 tce edc spala o 1 litr za dużo. Ale to że bak ma 50 litrów. Przyznam że nie rozumiem od czego to zależy. Co za problem dac bak 60 litrów? Czy ktoś wie od czego to zależy?

Mokka do której się odnoszą miała 54 litry ale paliła o litr mniej. W związku z tym zasięg był 750 km. Megane ma zasięg Max 600 km. 

Przy jeździe mieszanej.

Bak w benzynę powinien być większy. 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lol19pl napisał:

@LTar 10l benzyny to jakieś 7,5kg w 15 stopniach Celsjusza. Kwestia baku to raczej kwestia tego ile jest miejsca na bak. Większy bak oznaczałby albo brak miejsca na zapas, albo mniejszy bagażnik.

Jeżeli chodzi o bagażnik i o miejsce z tyłu to projektanci przy MIV się nie popisali, Renault MIII ma niby  60L.bak(nigdy nie zatankowałem 60 litrów przy głębokiej rezerwie, weszko max 52 Litry)a bagażnik jest większy niż w MIV a miejsca na tylnej kanapie jest tyle samo miejsca co w MIII do tego mam zapas w bagażniku. Dlatego też nie wiozłem MIV, bo mi się to nie kalkulowało.

Edytowane przez darekgt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodzi o większą wersję MIV GT i GC, która podobno jest na płycie talismana. Ma 4.65 długości i tutaj można by wcisnąć większy bak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lol19pl napisał:

@darekgt Megane IV hb ma większy bagażnik niż III hb, odpowiednio o 62 litry przy 5 miejscach (434l vs 372l) oraz o 85l ze złożoną kanapą (odpowiednio 1247l kontra 1162l). Także w przypadku bagażnika się mylisz.

Podjechałem kiedyś pod salon Renaulta, stanąłem obok MIV i poprosiłem dealera o otwarcie bagażnika w MIV , bagażnik na długość jest o około 15cm krótszy w MIV niż w MIII wizualnie bagażnik też jest mniejszy w MIV. Nie wydaje mi nie żeby bagażnik MIV był większy niż w MIII. Jedyny sposób żeby się dowiedzieć samemu zmierzyć.

Edytowane przez darekgt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.07.2018 o 17:33, KolaLBN napisał:

Witam.Mam pytanie do posiadaczy silnika 1.6 sce.Czy ktos z Was sprawdzał jakie jest spalanie na tempomacie przy predkosci 120 km/h?

Miałem ustawiony na 120 km/ h i wychodziło mi 4,8- 6l bez wzniesień. Przy górkach oczywiście więcej ok. 7l i więcej. Ciężko powiedzieć ile dokładnie pali przy 120 km/h. Ostatnio zrobiłem od zatankowania „pod korek” trasę (wyprzedzanie tirów, zwalnianie, przyśpieszanie-jak to krajówkami) ok. 120 km, potem miasto (krótkie odcinki) 80 km i wyszło razem 7,7l. Na samej trasie 7,0l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!