Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

wyniki z domu:

żona Meg III 1.2 tce spalanie ok 9-10 jazda tylko po mieście, żona jeździ raczej dynamicznie

tata Captur 1.2 TCE polift - spalanie średnie 7-8 litrów

teść KADJAR 1.2 TCE - jazda tylko po mieście - spalanie tylko 7 litrów w trasie poniżej 6 - takie wyniki rejestruje komputer i dystrybutor

Pewnie zapytacie jak to możliwe że największe auto pali najmniej - odpowiedź prosta - teść jeździ bardzo "dostojnie", jak się chce pocisnąć to samochód musi spalić :-)

Nowych samochodów w domu nikt nie "układał" - od razu normalna jazda.

Piszę to jako ciekawostkę, silniki wszędzie te same - jedynie Capturowi zabrali 10 koni ale wrażenia z jazdy jakby był najbardziej dynamiczny

 

Dnia 13.03.2018 o 09:34, konwil napisał:

To fakt. Zbiornik pojemności samochodu segmentu B... Mnie bardzo odpowiada ca. 60 litrów w Megane II i III. I chyba Megane I też miały ok. 60.

To samo mam w Octavii, w II zbiornik 60l, w III z wysiłkiem zatankujesz 45 - i już nie ma szans na dojazd z domu do firmy (540km) autostradą na jednym baku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2 Tce. Jak żona jeździ po mieście to samochód spala 9 - 9,5l. Jak ja jeżdżę to komputer wskazuje 8 - 8,5l (W normalnym trybie). Na autostradzie przy 140km/h pali koło 8. Na zwykłej drodze 80-90km/h spali okolo 5,5l. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

15000tyś km, od nowości. Na dotarciu spalanie ok 11-12L, po przekroczeniu 3tyś km, spadło na 8,5 średnio, 80% miasto. Tankuje 98. Jeżdżę po dotarciu głównie w trybie sport. Przy ecodriving również w sport można w mieścię zejść na 7L, ale to ciężka i nudna przeprawa. Na trasie po autostradach 130-150km/h - spalanie w granicach 8-8,3L, na trasie przy prędkościach do 90-110km/h ze spokojem 6-6,5L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziel się tą taktyką do zejścia na 7l w mieście, bo ja u siebie nie potrafię zejść poniżej 11l w mieście :41_pensive: Może po prostu Gniezno nie jest zakorkowane? W Katowicach w okolicach godziny 16 wydostanie się z Centrum czasami graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po Bydgoszczy na 1.2 TCE 130  żona schodzi na 6,9 litra. Ja na 6,5 litra oczywiście w trybie ECO.  Listek trochę mi gaśnie przy ruszaniu. Jakbym pilnował go, żeby nie gasł, to spali 6,3 litra. Może Bydgoszcz taka jest. Żona do pracy ma 14 km w jedną stronę. W drodze do Chorwacji nagralem z żoną filmik, na tempomacie 146, a spalanie w okolicach 7,2 -7,3 litrow, pod wzniesienie 9,3 litra.  W drodze powrotnej nagram kolejny filmik i przeanalizuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trzeba umieć przyspieszać wtedy wszystko jest możliwe.

 

Możesz to rozwinąć?

 

Cytat

5,8 to wynik do zrobienia w jeździe po płaskich wioskach, niestety na dystrybutorze można się mocno zdziwić.

 

Otóż to. Na drodze krajowej w sznurku za ciężarówkami. Ale jak ktoś deklaruje takie spalania w trasie mieszanej z drogami szybkiego ruchu - to chyba liczyć nie umie.

Edytowane przez chucky80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia aktualizacja: Codzienna jazda po wiosce Warszawa w korkach to ok. 8,6 l/100 km. Pies wie czemu bo jakiś czas temu było ok. 9,6 l/100 km;). Spalanie w trasie ok. 6,4l/100 km. Jazda spokojna bez szaleństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chucky80 napisał:

Ale jak ktoś deklaruje takie spalania w trasie mieszanej z drogami szybkiego ruchu - to chyba liczyć nie umie

Ja miałem takie spalanie wahające się między 5,8-6,1 w zimie na jednej trasie codziennie po 2 razy, 30% małe miasto 40% droga ekspresowa i 30% drogi poza terenem zabudowanym. Ale to zasługa jazdy 110kmh na ekspresówce i eko przyśpieszania w mieście, normalnie ta sama trasa na jesieni wychodziła mnie jakieś 6,5l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!