Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Po 1.2 można by się spodziewać lepszego spalania. Mój brat kupił też GC 1.2 ale z manualem i był w szoku, że pali tyle samo ile jego Avensis 1.8. 

Przy czym oba auta mają po około 130 KM. 

Jednak nie wierze w to, że 1.3 pali 20% mniej. 20% mniej to pali 1.5 DCI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pełen bak to jest ok 500km (oczywiście staram się tankować jak mam ok ~100km zasięgu), przy czym u mnie to jest 400km (dzielone na 2-3 trasy) ekspresówki z jazdą 120kmh na tempomacie i nie przyspieszam powyżej 130, a często się wlokę 90 za tirem, zanim lewy pas będzie względnie pusty, żeby nikomu nie wyjeżdżać przed maskę. Pozostałe 100km to jazda po mieście (Warszawa), odcinki nie dłuższe niż 10km, wiadomo korki. Taka jazda daje mi spalanie wg komputera 7,5-8 litrów, czasem jak mam pustą drogę na ekspresówce to pokazuje okolice 7. A teraz pokażę spalanie z dystrybutora jakie uzyskałem na poprzednich bakach (oczywiście nie wszystkie były na równo 500km, ale przez ostatnie pół roku mam dokładnie te same trasy w ciągu tygodnia). Nie bierzcie pod uwagę "stylu jazdy" bo to ustawia użytkownik.

fgdfdgdfggdfg.thumb.PNG.4800c1c04958af81f6c3ea7a6c50ba8c.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję koledze Geble ecodrivingowego eksperymentu - wynik imponuje, chociaż nie wyobrażam sobie jak bardzo nudna i bolesna musiała być taka jazda :D

 

Jednakże gdybym spalał 9.5l w dojazdach do pracy, to chyba bym się popłakał - załączam mój wynik od początku lipca, jak widać po prędkości jazda w 90% po mieście i nie uważam, żebym czapkował - po prostu fun to dla mnie jazda komfortowa i płynna, a nie zryw ze świateł tylko po to, żeby zaraz hamować na następnych <ok>

spalanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol19pl i masz prawie dokładnie takie wyniki jak wychodzą mojej żonie w MIV - jeździ tylko ona bo każdy w domu ma swój.

Niestety te nowe silniki przy normalnej jeździe ekonomiczne nie są - "turbo żyje, turbo pije" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olsztyn? Przecież to miasto praktycznie bez korkowe. Tam jest tylko spowolniony ruch. Po Twoim wykresie Eko jazdy widać że tam nie ma korków. 72 pkt. Zdarza mi się jeździć po Olsztynie, nawet wówczas jak budowali tory tramwajowe. To miasto jest bardzo przyjemne do jeżdżenia i do tego spoko okolice do Eko jazdy. Nawet tam autostrady nie ma. 

W mieście gdzie są korki ciężko zrobić lepszy wynik niż 55.

Weź jeszcze pod uwagę że są miast z autostradowymi obwodnicami i wszędzie się poza miasto jeździ autostrada. 

 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LTar napisał:

Jedź z takiego Radomia do Łodzi albo Krakowa :) tam jest zabawa.

To właśnie jest miasto.

Pełen tydzień w Warszawie, wyjazd o 7:30, jazdy 30 minut, powrót tą samą trasą parę minut po 17, daje dojazd o 18, czyli ok 50 minut, trasa 6,5 kilometra, omijając ścisłe centrum. To było na początku czerwca, więc AC chłodziło na maksa. Spalanie z ~70km według komputera 10.7l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o wielkość miasta, tylko o ruch. Nie można porównywać spalania na podstawie samego wyniku i mówić że to spalanie w cyklu miejskim. 

Nie chodzi o licytację miasta bo Olsztyn to fajne miejsce, szczególnie Kortowo. 

Sam mieszkam w Toruniu - też nie jest to duże miasto. 

Przez 6 lat pracowałem po części podróżując, znam dość dobrze takie miasta jak Rzeszów, Lublin, Białystok, Olsztyn, całe Trójmiasto czy Szczecin ale też świetnie Poznań i Łódź. 

 

Kiedy w Łodzi remontowana była trasa WZ zdarzyło mi się jechać z Uniwersytetu na Politechnikę odcinek 3 km jechałem 1 godzinę i 50 min. Tego samego dnia rano jechalem z Torunia do Lodzi, odcinek 170 km jechalem 1 godzine i 45 min ;)

 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodzi - nie o wielkość miasta, tylko o rozwiązania komunikacyjne w tym mieście.

Jak jest w Łodzi wiem , bo syn tam  studiuje i zawsze mówi, że tam się nie da jeździć.

 

Niestety nasze arterie w miastach są projektowane w latach 70-80 - a wtedy samochód to był luksus i można było Warszawę z jednej strony na drugą przejechać w 40min. O Radomiu nie wspomnę - bo tu z Południa na Michałów można było w 10 min. dolecieć. Jak miałem pierwsze auto to jeszcze mogłem z Południa (gdzie mieszkałem) do dziewczyny na Michałów w godzinach szczytu w 15min.

A teraz to można zapomnieć żeby w 40 dojechać.

 

Przy tankowaniu w sobotę skasowałem dane i na razie jest 8,1/100 u żony na kompie.

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!