Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

@Pitrek Producent zaleca Ci interwały wymiany oleju do utrzymania gwarancji i tylko tyle.

Sens jest oczywisty. Producenci samochodów sprzedają je w głównej mierze firmom biorąc udział w konkursach ofert (czasami przetargach) gdzie podaje się koszt utrzymania samochodu przy 3 latach i 150 000 km. Jest to bardzo ważny czynnik poza ceną. Jeśli w ciągu 3 latach i 150 000 km przewiduje się 5 serwisów to koszt wynosi 2500 zł brutto. Jeśli zaś 10 serwisów to koszt wynosi 5 000 zł brutto. Różnica w cenie auta to 2 500 zł. W volvo interwał wymiany oleju skoczył do 40 000 km. 

Same firmy zepsuły w ten sposób rynek. 

Możesz wymieniać co 30 000 km  - przecież to Twój samochód. To o czym rozmawiamy to porady praktyczne. Producent - projektant również nie przewidział awarii przy opracowaniu silnika - a takie się zdarzają. Producenci są osadzeni w twardych realiach rynkowych i stoją nad nimi księgowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazania kompa:

Rekord w trasie: 6,0  / trasa 140km - rodzina + bagaż

Miasto: 9-9,5 / mam nadzieję, że w lato zejdzie poniżej 9l. tryb ECO

Jazda spokojna. Nie mam ciężkiej nogi. 

 

LISTEK EKO 80%

 

Reasumując - spodziewałem się mniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chucky80 Żadna różnica? Nawet tocząc się 90 bez wyprzedzania, hamowania, przyspieszania zjeżdżając z gór świętokrzyskich minimalne spalanie to 6L/100 wg komputera, a jechałem sam, a 3 osoby plus pełen bagażnik to 200kg dodatkowej wagi i do tego bagażnik na dachu. W innym aucie (2.0 diesel) box dachowy realnie daje +1l/100.

1.3 pali dużo mniej niż 1.2 i do tego ma dużo lepsze przyspieszenia bo 1.3 115KM ma prawie identyczny czas 0-100 jak 1.2 130KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie żadna. Na długiej trasie z elementem drogi ekspresowej Warszawa Radom i reszta krajowki za ciężarówkami zrobiłem kiedyś 5,6l a spalanie w okolicach 6-6,5l na drodze mieszanej z przewaga krajowej to standard. Zawsze jeżdżę załadowany po dach. I nie jestem dziadkiem z wąsami;) Jeżdżę spokojnie ale dynamicznie.

1.2 potrafi spalić mało ale i dużo. Mam statystykę ze wszystkich tankowań z dwóch lat.

A co do czasu do setki, jesteś pewien ze mamy tu ta sama i tak samo zestopniowana skrzynie? Sam silnik to tylko element układanki.

Inna rzecz, to póki co mamy jednego zachwyconego na forum i raczej malo danych aby wyciągać wnioski, ze 1.3 pali dużo mniej.

Zreszta, jak kiedyś pisałem nawet jeśli pali symbolicznie mniej (na co nie ma jednoznacznych dowodów), to 0,5-1l jest moim zdaniem za mało aby się podniecać. Jeśli komuś to robi różnice to moim zdaniem nie stać go na samochód.

Edytowane przez chucky80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2019 o 11:31, bziku123 napisał:

Trasa ok 200km , spalanie 16.1litra  ,1.2tce ciężką noga ;) tylko sport, reszta trybów to porażka 

Włącz czasami jakiś wyższy bieg niż 3ka 

 

16/100 to mi 450 konne AMG paliło kiedy zdrowo przesądzałem na trasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chucky80 napisał:

A co do czasu do setki, jesteś pewien ze mamy tu ta sama i tak samo zestopniowana skrzynie?

Skrzynia jest podobna widać to po prędkości maksymalnej, w 130KM jest 198 a w 115KM jest 190, bo tu jednak moc przy wysokich obrotach gra ważniejszą rolę. Brak różnicy w czasie 0-100 jest z powodu wykresu oraz ilości momentu obrotowego - 1.3(115) - 220Nm od 1500rpm, a 1.2(130) ma 205Nm od 2000rpm.

Ja jeżdżę 50/50 miasto/ekspresówka i w mieście dużo przyśpieszeń, ale na ekspresówkach raczej stałe 120-130km/h i mam takie spalanie:

 

fghfghfgh.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.3 140KM

Średnia z ostatnich dwóch tankowań:

6.7l/100km

Tryb neutral

Jazda - 70% ekspresówki (100-130km/h), 30% miasto

Dane z komputera, wg "litrażu" trzeba dodać około 0.4l

Spalanie dość spadło po przejechaniu około 2000 km... dziwne a może po prostu lepiej czuję samochód

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!