Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup w salonie Megane Grandtour


sebak@op.pl

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Sarna1 napisał:

Led jest warty każdej złotówki nawet tych 13.000 w Mercedesie ;)

 

Wiesz, kwestia priorytetów. Można mieć np LEDy w Mercedesie a w domu kanapę z IKEI ;) Pomijając wyjątki, które stać na wszystko to jednak w większości przypadków to właśnie tak wyglada:)

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że LED LEDowi nierówny. Ja na przykład narzekam na "bladość" LEDów ogólnie w Renault. Jak macie możliwość to stańcie sobie obok Mondeo, czy Passata i zobaczcie na własne oczy. Zresztą to już widać po tym, że u nas jest jedno źródło światła, a w Passacie, czy Mondeo dwa w jednym reflektorze. Nie wiem czemu tak jest. Jak mnie czasem na autostradzie mija któryś z w/w to mam wrażenie, że moje świecą na pół gwizdka.

 

Pomijam już fakt, że świecą wg mnie za nisko. Jak stoję za kimś w korku to z odległości 2-3 metrów oświetla tablicę samochodu poprzedzającego do połowy. Według mnie powinno zakrywać całą. Widać to również po barierkach na autostradzie. Świeci jedynie do połowy wysokości barierek (najwyższego punktu). 

Edytowane przez Geble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podnieść to nie problem przecież maja regulacje. W octavii bixenon tez podniosłem bo w/g mnie świecił za nisko. 

 

Co do bladości świateł w porównaniu do paska czy mondeo. Tam światła są droższe wiec mogą być lepsze. W pasku masz 2 rodzaje ledow i te tańsze świecą jak w Renault. Aktywne faktycznie świecą lepiej. No ale cena x2 

 

co do 13 tys za lampy w mercu i kanapy z ikei to sie nie wypowiadam ;) bo to tzw argument z du....py. Jak spojrzysz na % wartość lamp w aucie za 250 tys  to taka dopłata nie stanowi. Ale oczywiście masz możliwość zamówienia leda jak w Renault-statycznego za cenę ok 4 tys.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy tak, ale nie w megane a w talismanie. 

Te w talismianie mają więcej lumenów bo mają spryskiwacze. Te z megane to ich tania podróbka, dla mnie trochę bez sensu. Dopłata ta sama co w talismanie, a światła badziewne...

W talismanie - dopłata do full led - 4000 zł, w megane 3 500 zł. 

Zupełnie inne światła. Ktoś chce meganowiczów orżnąć na kasę ...

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pbet napisał:

A kanapa z Ikei to zła i budżetowa? To nie są tanie meble :)

 

Według mnie to półka budżetowa. No ale ja preferuję wygodne mieszkanie zamiast LEDów ;)

 

58 minut temu, Sarna1 napisał:

co do 13 tys za lampy w mercu i kanapy z ikei to sie nie wypowiadam ;) bo to tzw argument z du....py. Jak spojrzysz na % wartość lamp w aucie za 250 tys  to taka dopłata nie stanowi. Ale oczywiście masz możliwość zamówienia leda jak w Renault-statycznego za cenę ok 4 tys.  

 

 

No nie z dupy. Bo o ile jeszcze w Mercedesie to niewielki procent ceny samochodu (i umówmy się, przeciętny Kowalski nowym Mercedesem nie jeździ), to jednak cena pakietu 7kpln dla Megane (bo nie do każdego modelu można dokupić same LEDy) to już ~10% wartości samochodu. 3,5kpln kosztują dla Megane od wersji GTLine w górę więc już dla tych "topowych". Więc nie, nie są warte każdej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż szkoda, że zamiast bajeranckich LEDów nie włożyli do Megany skrętnych biKsenonów jak to miało miejsce w M3. Ja mam w swojej biksenon i jestem mega zadowolony z tego jak świeci i doświetla zakręty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o sorrry, faktycznie, trzeba jeszcze dopłacić 1500 zł do spryskiwaczy. To standardowo ledy w talismanie będą tak samo słabe jak w megane - do 2000 lm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnienie spryskiwaczy reflektorów nie świadczy o wyższej jakości ledów. Te lampy nie grzeją z przodu, tylko z tyłu. Tam musi być system ochłodzenia.

Poza tym, w ofercie Talisman jest pakiet 4000 zł, ale na ledy w reflektorach i ledy z tyłu. Natomiast w Kadjarze jest pakiet także za 4000 zł za ledy w reflektorach i światłach przeciwmgielnych.

 

Edytowane przez ABCMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LTar napisał:

o sorrry, faktycznie, trzeba jeszcze dopłacić 1500 zł do spryskiwaczy. To standardowo ledy w talismanie będą tak samo słabe jak w megane - do 2000 lm

 

Kolega ma Mondeo z którym porównywałem i nie ma na pewno spryskiwaczy przy reflektorach. Wydaje mi się, że istnienie spryskiwacza nie świadczy o ilości lm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!