Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Najmniej dieslem zrobiłem 3,6 z tego co pamiętam. To był Peugeot 207 1.6 HDi 110 KM. Meganką też dałoby radę, aczkolwiek trzeba być bardzo asertywnym :D

Tak dla porównania spalanie drugiej mojej renówki,  Captur po lifcie 1.2 TCe 120KM :)

 

20181108_082711.jpg

20181115_171745.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to i tak nie jest źle.

U nas w tej chwili w Megi jest 8,9l/100.

Tylko że żona nie ma lekkiej nogi.

 

Ale  w sumie to i tak nie jest zły wynik - w mojej Cegle mam na liczniku 26,2l/100. A przypuszczam że jakbym się postarał to by 3 z przodu była.

Najlepsze jest to że licznik pokazuje spalanie Pb, ale na gazie  z tankowania wychodzi dokładnie taka sama liczba (ostatnio jeżdżę tylko i wyłącznie w mieście i nie żałuję prawej nogi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pitrek napisał:

Pierwszy: śpalanie wg tankowania 6,75 wskazanie komputera chyba 6,3,

Drugi: 6,65 spalanie wg komputera 5,9 cały bak na trybie ECO.

Oszukuje Cię mniej więcej tak jak mój mnie. Zwykle ja mam na liczniku zaniżone o ~0,5 litra / 100 km. Spalanie licznikowe pokryło się z tym co zatankowałem dopiero podczas wakacyjnego wyjazdu do Chorwacji (2 odpalenia na 1000 km). Niedobrze, musisz go wyczuć, ew. pytaj w ASO, ale mnie powiedzieli, że "to tylko takie orientacyjne wskazania" itp. Meganka II za to pokazuje bezbłędnie do dzisiaj (z 2008).

Edytowane przez konwil
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, adamsxxx napisał:

Najmniej dieslem zrobiłem 3,6 z tego co pamiętam. To był Peugeot 207 1.6 HDi 110 KM. Meganką też dałoby radę, aczkolwiek trzeba być bardzo asertywnym :D

Tak dla porównania spalanie drugiej mojej renówki,  Captur po lifcie 1.2 TCe 120KM :)

 

 

 

 

Ja w Clio z tym samym silnikiem miałem 8.7 :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Garść danych po przejechaniu 17800km:

  • Średnie spalanie dla całego przebiegu - 7,8l. Z tego 74% w trasie, a reszta miasto.
  • Najwyższe średnie spalanie - 10,9l. 100% Warszawa.
  • Najniższe spalanie zanotowane w Warszawie - 9,3l.
  • Najniższe średnie spalanie - 5,4l. W większości po drogach krajowych i jazda emerycka.
  • Moja typowa trasa (50% droga ekspresowa z prędk. ~140km/h, 50% krajówki względnie przepisowo a sporadycznie +10-20km/h) - 6,9l.
  • Przykładowa trasa tylko po autostradach z prędk. ~140km/h, Warszawa - Sopot (A2 - A1) - 8,9l.

Wszystkie średnie powyżej, to wartości rzeczywiste, z dystrybutora. Komputer przekłamuje od 0,2 do 0,5l. Rzadko jeżdżę jak emeryt, ale zdecydowanie nie muszę wszystkich wyprzedzać i pierwszy startować spod świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto Poznań ( tylko ) - 9-9,5 w zależności od korków

Trasa ( rodzina + pełen bagażnik-max 110km/h) - 6,2 - 6,7l

 

Przy tankowaniu:

śr. spalanie komp: 7,1

dystrybutor 7,5L

 

Jazda spokojna, tryb ECO, 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosa te dane wszystkie dotyczą jazdy w trybie ECO??

 

Jeśli tak to w takim razie ten tryb ECO to tak jak twierdzę - PIC NA WODĘ FOTOMONTAŻ.

 

Spalanie masz prawie jak ja - u mnie w mieście mniej wychodzi bo mam w granicach 8,7l/100.

 

I u mnie (właściwie żony bo to ona jeździ Meganką) ustawione jest PERSO (wszystkie parametry w Neutral, tylko dźwięk silnika podbity na Sport).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MarcinDe napisał:

Rosa te dane wszystkie dotyczą jazdy w trybie ECO??

 

Jeśli tak to w takim razie ten tryb ECO to tak jak twierdzę - PIC NA WODĘ FOTOMONTAŻ.

 

Spalanie masz prawie jak ja - u mnie w mieście mniej wychodzi bo mam w granicach 8,7l/100.

 

I u mnie (właściwie żony bo to ona jeździ Meganką) ustawione jest PERSO (wszystkie parametry w Neutral, tylko dźwięk silnika podbity na Sport).

Tak, dane tylko z trybu ECO. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 SCe przeważnie krótkie przebiegi kilkanaście km w mieście:

średnia z roku - 10 kkm - 8,8 l/100 km

W ciągu tego roku 3 trasy: 80 km, 200 km i 360 km

W sobotę miałem trasę 500km bez autostrad i ekspresówek czyli prędkość do 120km/h, 5 dorosłych osób - 5,9l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!