Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę swoją meganką dokładnie rok. Zrobiłem 34000km (poprzedni właściciel 16000) 99% w trybie eco. Mniej więcej 50% trasy - droga ekspresowa, 20% - autostrada, 30% miasto. Średnie spalanie wg dystrybutora to 6.46l.

(Dodam tylko, że jeżdżę tak aby NIE przekraczać dozwolonych prędkości, ani nie palić gum przy ruszaniu... :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pitrek napisał:

Poza tym zauważcie, że komputery zawsze zaniżają wskazania! 

U mnie zawyża :) W służbowej Toyocie także. Delikatnie ale jednak.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pitrek mam MIII, wcześniej miałem MII i też komp spalanie delikatnie zawyżał. Pisałem w odniesieniu do Twojego twierdzenia, "że komputery zawsze zaniżają wskazania!", które sugeruje, że zawsze i w każdym aucie komputer zaniża spalanie. Moja MIII spaliła "za mojej kadencji" już ponad 2084 litry paliwa z 51 tankowań i tylko trzy razy zaniżyła spalanie w porównaniu do tego z dystrybutora. Odpowiednio o 0,01, 0,08, 0,12 litra na 100 km. Zwykle jednak zawyża, średnio o 0,26 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pitrek napisał:

Tak czy inaczej będę to reklamował. 

Próbuj. Choć sądzę, że nic nie wskórasz. Na spalanie wpływ ma mega dużo rzeczy, od stylu jazdy, przez ciśnienie w kołach, asfaltu po jakim jedziesz po Bóg wie co jeszcze. Pewnie Ci powiedzą, że to co komputer pokazuje to dane orientacyjnie, podobnie z resztą trzeba traktować poziom paliwa i rezerwę (która w wielu autach zapala się zbyt wcześnie). Wszystko po to aby nikt nie jeździł na "styk" i nie był mądrzejszy od auta czy inżynierów. Czytałem gdzieś kiedyś jak ktoś (chyba w Ameryce) wytoczył producentowi samochodów (nie pamiętam jakiemu) pozew za to, że auto mu podało błędne spalanie czy ilość paliwa i stanął pomimo, iż niby miał jeszcze jakiś zapas.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pitrek napisał:

rzeczywiste spalania mam rzedu 6,7 - nie tragicznie ale liczyłem na mniejsze

To trzeba było kupić diesla :) Mały, wysilony silnik z turbawką, do tego stosunkowo duża do niego buda i wiadomo, że musi wypić, a 6,7 jest chyba ok?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2019 o 18:42, pbet napisał:

U mnie zawyża :) W służbowej Toyocie także. Delikatnie ale jednak.

U mnie też zawyżył, ostatnio średnia - głównie na mieście wychodziła na komputerze 8,4. Natomiast przy kolejnym tankowaniu przy dystrybutorze i przeliczeniu wyszło 7,6. Taka miła niespodzianka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, Megane IV 1.3 140KM, dzisiaj odebrany. Warszawa miasto, trasa Warszawa - Białystok, Białystok miasto. W sumie 245 km, średnia 77 km/h, spalanie 6,6 l/100km

Edytowane przez bory75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!