Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

^^ Pięknie na podstawie jednego pomiaru w większości w trasie? Rzekłbym, że póki co to nic nie mówi i szkoda to w ogóle dyskutować bo takie modelowe spalanie można osiągnąć każdym z oferowanych teraz lub wcześniej benzyniaków.

Edytowane przez chucky80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Spalanie zależy od stylu jazdy, nie od auta. Można jechać na trasie 80km/h i uskuteczniać PSJ ze spalaniem 6.5l i można też jechać 130km/h, gdzie spalanie wzrośnie do 7.5-8.0l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy komu na czym zależy, bo mi np. zależy na sprawnym przemieszczeniu się z punktu A do punktu B. Gdyby zależało mi na niskim spalaniu, to na S7 Warszawa-Kraków, które dosyć często pokonuję, musiałbym jechać 80-90km/h i właśnie to miałem na myśli pisząc PSJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślę warunki w jakich uzyskałem to spalanie na poziomie  6,6 l/100km wedle wskazań komp. Prędkość  na trasie S8 Warszawa-Białystok ok 130 km/h. Nie było to toczenie się z prędkością 80-90 km/h. w sumie przejechałem 245km. S8 to ok 180 km, reszta miasto. Dla mnie bajka. Oby tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pitrek napisał:

To mówi to, co mówi. Kolega wyraźnie napisał, w jakich warunkach uzyskał taki wynik. A ja go poprosiłem o weryfikację. 

Oczywiście, że tym samym autem, na tej samej trasie można uzyskać diametralnie różne wyniki spalania. Ale generalnie, ludziom chodzi o to, żeby było jak najmniej litrów na 100 km bo łączy się to z kosztami. A co do PSJ to raczej uważam z P tych, którzy na ograniczeniu do 50 jeżdżą 80. 

 

 

Jakie więc wnioski wyciągasz z tego pojedynczego przejazdu? Bo moje są takie, że można spalić mało. Co idealnie wpisuje się w określenie zarówno jednostki 1.2 TCE i jednostki 1.6 SCE. Nie wspominając o tym, że podawanie spalania z komputera już samo w sobie jest mocno nieprecyzyjne patrząc na historię tego wątku - każdy pojazd przekłamuje inaczej i każdy użytkownik inaczej tankuje (jeden pod korek a inny do pierwszego zatrzymania pistoletu). Nadto, miasto miastu nierówne. Baa, przejazd po tym samym mieście o różnych godzinach i trasach da kompletnie inne wyniki. Dajmy na to Warszawę po której w weekend spokojnie można zejść poniżej 8l ale w godzinach szczytu w tygodniu jest przynajmniej 2l więcej. Wracając więc do konkretów, doliczając przekłamanie komputera, rzeczywiste spalanie wychodzi na poziomie ok. 7l. Czyli w praktyce nie różni się niczym od tego co notuje się w przypadku innych silników. Czyli wcale nie tak pięknie a po prostu normalnie.

Edytowane przez chucky80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różni się i to bardzo od innych producentów. Robiłem specjalnie test, który "jako tako" jest miarodajny. Wiem, że zaraz ktoś się przyczepi do jako tako, ale dla mnie jazda za kimś to jazda w zbliżonych warunkach. Zrobiliśmy ze znajomym trasę Katowice - Kudowa przy okazji wypadku z rodzinami. Jechaliśmy jeden za drugim w identycznych warunkach. Jak on wyprzedzał, to ja też, jak on zwalniał to ja też. Praktycznie cały odcinek jechaliśmy jeden za drugim. W jedną stronę ja jechałem z przodu, w drugą on. Różnica w spalaniu była 1.2l/100km. Według mnie to bardzo dużo. Oczywiście z dystrybutora.

 

Zapomniałem o najważniejszym. Znajomy poruszał się Octavią 1.4 TSI.

Edytowane przez Geble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój szwagier kilka razy w roku robi trasę Holandia-Polska i po spalaniu potrafi powiedzieć, czy jechał z wiatrem, czy pod wiatr. Wniosek jest taki, że na spalanie ma wpływ tak dużo czynników, że aby na prawdę wypracować miarodajne wyniki należałoby się zamknąć w jakimś laboratorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Geble, ale dyskusja jest o Megane, nie o innych producentach. Silnikiem, który sam masz też można spalić mało. A dwa to nie sam silnik ale też skrzynia, ogumienie (ilość powietrza), ilość pasażerów, kształt samochodu... Ale nie w tym rzecz. Dla mnie pojedynczy pomiar z wynikiem z komputera to po prostu za mało aby pisać: pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia z 1.2 tce edc mam takie Że z 20 000 km średnie spalanie waha się od 6 do 9 litrów. W trasie osiagam 6 litrów, na autostradzie 8, miasto lekko ponad 8. I dla przykładu mam teraz 8.0 spalanie z 1 600 km na liczniku. Przy czym 60% miasto, 30% autostrada a 10% drogi międzymiastowe. 

P.s. patrząc na inne jednostki turbo to ani dużo ani mało. Oplowski 1.4 turbo jest trochę oszczednuejszy. 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w mieście nie umiem zejść poniżej 9.5l. W trasie z reguły 6.5-7. Autostrada z reguły 9-10. Teraz przy kilku dniach mocniejszych mrozów średnie mam już 10.2l. Według mnie to jest naprawdę dużo. No ale nic z tym nie zrobię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ostatni wyjazd na trasie Gdańsk Toruń fakt że Megane trzy ale silnik TCE

Podam dane  tylko z autostrady A1 bo tankowałem przed wyjazdem i zaraz po zjeździe w obie strony .

Pusta autostrada średnia wg. Rlink 172 km/h spalanie rlink 11,7 dystrybutor shell 12.5

droga powrotna średnia 155 km/h spalanie rlink 10,2 dystrybutor 9,5

To dobre 4 litry mniej niż mój focus 3 1.6 16v

w mieście pali mi 10, żonie 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Fiata Punto 1.6 8v. W mieście zejść poniżej 10l się nie dało (z reguły było w okolicach 11l bez względu na porę roku). W trasie tempem emeryta można było zejść do 6,5. A Punto ważyło poniżej 1 tony. Także zestawiając Megankę  (mimo, że segment wyższą) ważącą ponad 300kg więcej na kołach o 3 cale większych mogę stwierdzić, że dzisiejsze silniki palą mniej. Tylko, że samochodom się trochę urosło. Nie ma co narzekać i licytować się z sąsiadem o pół litra. Jak komuś robi to różnicę to niech jeździ pociągiem ;)

Edytowane przez chucky80
  • Like 1
  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 23.01.2019 o 13:00, bory75 napisał:

Uściślę warunki w jakich uzyskałem to spalanie na poziomie  6,6 l/100km wedle wskazań komp. Prędkość  na trasie S8 Warszawa-Białystok ok 130 km/h. Nie było to toczenie się z prędkością 80-90 km/h. w sumie przejechałem 245km. S8 to ok 180 km, reszta miasto. Dla mnie bajka. Oby tak dalej.

Ostatnio trasa Warszawa-Jędrzejów. Licznik zerowałem na obwodnicy przed Jankami. Janki-Grójec to sznur aut, ale bez zatwardzeń, potem Grójec aż do Jędrzejowa S7 (z przerwą na Skarżysko). Na S7 tempomat 120-130km/h, stała prędkość. Komputer na całym odcinku policzył średnią prędkość 84km/h, spalanie wyszło 7.6 l. Nie wiem jak przy prędkościach niemal autostradowych można zejść poniżej 7.0 l, skoro przy 120-130 chwilowe spalanie nie schodzi poniżej 7.0 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od warunków pogodowych w jakich jedziesz, przede wszystkim od kierunku i siły wiatru oraz temperatury. Ważne jest jeszcze właściwe ciśnienie w kołach i liczba osób na pokładzie. Jeden przejazd nigdy nie jest miarodajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!