Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

  1. Główna kategoria forum

    1. Forum Ogólne

      Miejsce na ogólna dyskusję, opinie na temat sprawowania się samochodu itp.

      46.5 tys.
      odpowiedzi
    2. Zniżki dla użytkowników

      Dostęp tylko dla członków grupy Użytkownik. Nie masz dostępu ? Przeczytaj regulamin.

      31
      odpowiedzi
    3. Zloty i spotkania

      Informacje o najbliższych zlotach i spotkaniach.

      15.4 tys.
      odpowiedzi
      • Tezur
    4. Offtopic / Fun

      Jak nazwa wskazuje...

      38.5 tys.
      odpowiedzi
    5. 45.5 tys.
      odpowiedzi
    6. 18.3 tys.
      odpowiedzi
    7. Regulaminy

      Zbiór wszystkich regulaminów, instrukcji i zasad pisania w poszczególnych działach.

      4
      odpowiedzi
  2. Dział Techniczny

    1. 47.3 tys.
      odpowiedzi
    2. 76 tys.
      odpowiedzi
    3. 27.5 tys.
      odpowiedzi
    4. 24.6 tys.
      odpowiedzi
    5. 27.5 tys.
      odpowiedzi
    6. 69.3 tys.
      odpowiedzi
    7. 4.7 tys.
      odpowiedzi
    8. 7.5 tys.
      odpowiedzi
    9. 16.1 tys.
      odpowiedzi
    10. 24.2 tys.
      odpowiedzi
    11. 1.7 tys.
      odpowiedzi
    12. 10.1 tys.
      odpowiedzi
    13. 5.1 tys.
      odpowiedzi
    14. Tuning / Renault Sport

      Dział poświęcony modyfikacjom mechanicznym, stylicznym oraz Renault Sport.

      10.8 tys.
      odpowiedzi
    15. LPG

      Wszystkie opinie, problemy, porady związane z instalacjami gazowymi dostępnymi na naszym rynku.

      10.8 tys.
      odpowiedzi
    16. Informacje (wszystkie modele)

      Tutaj umieszczamy wątki dotyczące wszystkich modeli Megane i Scenic.

      2.5 tys.
      odpowiedzi
      • Brak odpowiedzi do wyświetlenia
  3. Pozostałe modele marki Renault

    1. 1.1 tys.
      odpowiedzi
    2. 89
      odpowiedzi
  4. Giełda

    1. Sprzedam   (34604 przekierowań)

      Przeglądaj i dodawaj ogłoszenia.

    2. Kupię / Poszukuję   (11525 przekierowań)

      Potrzebujesz czegoś? Zamieść tutaj swoje ogłoszenie.

    3. Dodaj ogłoszenie   (6516 przekierowań)

  5. Elektroniczna książka pojazdu

    1. 15
      odpowiedzi
  6. Działanie Forum

    1. Działanie Forum

      Uwagi związane z działaniem forum.

      2.5 tys.
      odpowiedzi
  7. English section

    1. General discussion

      Megane - connecting people ;-)

      75
      odpowiedzi
  • Najnowsze posty

    • Wiedza gościa - to za mało, Oficjalnie - nie ma takich zaleceń, Pozostają zalecenia - jakie serwowałem w początkach tego tematu
    • Dziękuję za schemat mam problem bo dołożyłem czujniki parkowania przednie i po podłączeniu wywala mi błąd zwarcie lub przerwa w   obwodzie wtyczka jest podłączona czy kolory przewodów  we wtyczce od czujników i gnieździe  musza być takie same i jakie napięcia powinny być na przewodach?
    • Cześć, 3 tygodnie temu wymieniałem odme na nową, przy okazji też olej, po tym zabiegu zauważyłem, że z węża przy korku leci olej, pomyslałem, że może wąż juz też stary, to go też na nowy wymieniłem i dalej to samo ;/ cała pokrywa uwalona olejem itp. Może jakiś oring dać pod ten wężyk bo już nie wiem o co chodzi. Zauważyłem, że jak zmieniali olej to troche za dużo nalali, było troche ponad max, może to dlatego? no i czy po odkręceniu korka ma tak dymić? silnik 1.9 dci, czy to normalne? Pozdro     441303138_25360437633571525_8698136121389365668_n.mp4
    • Chyba problem rozwiązany. Meganka stała tydzień czasu, ale dzisiaj po odpaleniu poczekałem 30 sekund. Żadnego klekotania przy ruszaniu. Wcześniej po odpaleniu od razu wyjazd z garażu i 2 sekundowy klekot. Po dłuższym postoju widocznie całkowicie ścieka olej z wałka i szklanek. Silnik jest z listopada 2016. To już nie jest 1.2 TCe tylko 1.2 TCe Energy 130, czyli to wersja ta sama do 2018 roku. To co wymieniłeś tyczyło się wcześniejszej rewizji w tym z wadliwymi pierścieniami olejowymi - i to tylko część silników składanych chyba w Hiszpanii. Silnik nic nie pobiera oleju, ale ja robię małe przebiegi czasami zmiana oleju przy 5000 km. Mój silnik nie ma GPF'a. To pomyśl logicznie, SXR 5W-40 w klasie jakości A3/B4, gdzie w takim oleju nawalone łopatą cynku, fosforu, wapnia, czyli klasyka ZDDP i obecność GPF?   Na jakim jeżdżę oleju? Na złym oleju. Po wejściu specyfikacji RN17 w klasie jakości C3 ASO mi zalało do tego silnika 5W-30 RN17. Niby norma/specyfikacja RN17 zastępuje stare RN0700 i RN0710, ale nie zastępuje lepkości. Do tego silnika są dopuszczone 3 lepkości 0W-40, 5W-40 i 10W-40. Dla silnika raczej nic się nie stało od tego 5W-30, ale to nie jest odpowiednia lepkość do tego motoru. Niedawno byłem w ASO z serwisem klimatyzacji i zapytałem o olej z czystej ciekawości co teraz leją do 1.2 TCe. Wrócili z powrotem do 5W-40. Gość nie umiał powiedziać dlaczego.    W czerwcu wlatuje do tego silnika z powrotem 5W-40, ale w klasie jakości C3, czyli mid-saps. Producent silnika nie określa, czy to ma być A3/B4, czy C3. Określa jaka ma być lepkość i specyfikacja/norma RN0710. ASO lało do niego SXR 5W-40, bo to tani olej, ale ten olej to proszenie się o LSPI i zabójstwo dla katalizatora TWC trójdrożnego. 
    • Z którego roku auto?   - do połowy 2016 r   - były wadliwe konstrukcje silnika ;          - zwiększone zużycie oleju,           - łańcucha i napinacza,          - twarde uszczelniacze zaworów Na jakim oleju jeździsz? Masz GPF?
  • Ogłoszenia

  • Najnowsze filmy

  • Komentarze do filmów

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!